Esenyurt'ta polislerin darp ettiği kadına ilişkin İstanbul Emniyeti'nden açıklama

İstanbul Esenyurt’ta bir kadının 5 polis memuru tarafından darp edilmesi olayına ilişkin İstanbul Emniyet Müdürlüğünden açıklama yapıldı.

Esenyurt'ta polislerin darp ettiği kadına ilişkin İstanbul Emniyeti'nden açıklama

İstanbul Esenyurt’ta geçtiğimiz aylarda kısıtlama saatinde site içerisinde dolaşan bir kadının 5 polis memuru tarafından darp edilmesi olayına ilişkin İstanbul Emniyet Müdürlüğünden açıklama yapıldı.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Her iki tarafın alınan doktor raporlarında ‘Basit Tıbbi Müdahale ile Giderilebilir’ yaraların olduğu belirtilmiş, kadın şahsın 0,61 promil alkollü olduğu tespit edilmiştir. Olay ile ilgili olarak her iki taraf hakkında adli işlem yapılmıştır” denildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle:

“20 Aralık 2020 tarihinde saat 00:45 sıralarında gürültü konusunda gelen ihbar kapsamında haber merkezi anonsu ile görevlilerimizce olay yeri olan Esenyurt ilçesi Yeşilkent Mahallesi Nazım Hikmet Bulvarı üzerindeki adrese geçilmiş, olay yerinde G.Y. isimli şahsın sokağa çıkma yasağı saatinde dışarıda olduğu ve bağırarak çevreyi rahatsız ettiği anlaşılmış, kadın şahıs görevlilerimizce uyarılmış ise de uyarılara riayet etmemiş, mukavemet göstererek elindeki çanta ile görevlilere saldırarak yüzüne vurması akabinde görevlilerimizce zor kullanmak suretiyle yakalanmıştır. Her iki tarafın alınan doktor raporlarında ‘Basit Tıbbi Müdahale ile Giderilebilir’ yaraların olduğu belirtilmiş, kadın şahsın 0,61 promil alkollü olduğu tespit edilmiştir. Olay ile ilgili olarak her iki taraf hakkında adli işlem yapılmıştır. Görevli personel hakkında adli kovuşturma devam etmektedir”