Erdoğan'ın kuzeninden TRT spikeri Ersoy Dede açıklaması: Sezgin Baran Korkmaz'ın reklamını yaptı

"Veyis Ateş kaybetti ve bir süreliğine de olsa ekranlardan çekildiğini açıklamış oldu. Diğerleri de bir an önce aynı şeyi yapmalıdır. Öncelik sırasını da hem Sedat Peker’e övgüler düzen, hem de SBK’nın PR’ını yapan Ersoy Dede’ye veriyorum."

Erdoğan'ın kuzeninden TRT spikeri Ersoy Dede açıklaması: Sezgin Baran Korkmaz'ın reklamını yaptı

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kuzeni gazeteci Cengiz Er, Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon euro istediği iddia edilen ve HaberTürk’teki görevinden istifa eden Veyis Ateş’in ardından TRT spikerini işaret etti.

Cengiz Er, sıranın TRT spikeri Ersoy Dede’ye geldiğini ifade ederek, Dede’nin Sezgin Baran Korkmaz’ın PR’ını (reklamını) yaptığını öne sürdü.

Veyis Ateş, ülkücü mafya lideri Sedat Peker’in ortaya attığı ve daha sonra ses kaydının da olduğu iddia edilen Sezgin Baran Korkmaz’dan ’10 bin euro aldığı’ yönündeki iddialarla ilgili ilk kez  Halk TV canlı yayınında gazeteci İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtladı. Ateş, para istemediğini aktarırken; yayına bağlanan Korkmaz, bunun yalan olduğunu belirterek, “10 milyon euro istedi” dedi.

Ateş’in Halk TV’de İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtladığı programın ardından sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Erdoğan’ın kuzeni Cengiz Er, TRT Ana Haber sunucusu Ersoy Dede’ye dikkat çekti.

“SEDAT PEKER’E ÖVGÜLER DÜZEN, SBK’NIN REKLAMINI YAPAN…”

Cengiz Er, paylaşımında, “Veyis Ateş kaybetti ve bir süreliğine de olsa ekranlardan çekildiğini açıklamış oldu. Diğerleri de bir an önce aynı şeyi yapmalıdır. Öncelik sırasını da hem Sedat Peker’e övgüler düzen, hem de SBK’nın PR’ını yapan Ersoy Dede’ye veriyorum. TRT Ana Haber’den hemen çekilmelidir.” İfadelerine yer verdi.

Öte yandan, Er’in ifadelerine Ersoy Dede de sosyal medya üzerinden yanıt verdi. Dede’nin paylaşımları şu şekilde:

“Cengiz Er denilen haysiyet cellatıyla yargı önünde hesaplaşacağız.

Bir insanın hem saygınlığına gölge düşürmek, hem de ekmeğiyle oynamak bu kadar kolay olmamalı. Senin bu kadar imkana rağmen kaybetmiş olman benim suçum değil.

sen bunca imkana rağmen, bir çok meslektaşından 1-0 önde başlamış olmana rağmen kaybetmişsin.. Bense lise öğrencisiyken Zonguldak’ta başladığım gazetecilik macerasında, ömrüm boyunca tırnaklarımla kazıya kazıya gelmişim. Senin derdinin ne olduğunu biliyorum, ilacın bende değil”