Erdoğan'ı işaret etti: Başımıza bir şey geldiğinde sorumlusu odur

İYİ Partili Fahrettin Yokuş, ülkenin her yerinde partilerine dönük provokasyon yaşadıklarını söyleyerek, "Provokasyonları iktidar yaptırıyor" ifadesini kullandı.

Erdoğan'ı işaret etti: Başımıza bir şey geldiğinde sorumlusu odur

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Konya’da ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu.

“FETÖ’nin önemli bir bölümünün hala bürokraside etkin olduğunu” söyleyen Fahrettin Yokuş, “AK Parti’nin kılcal damarlarına kadar FETÖ girmiştir. Buradan iddia ediyorum, önemli bir bölümü hala devam ediyor. Bugün bürokrasinin en az dörtte birinde FETÖ artıkları devam ediyor. Yani şu anda AK Parti’nin, en az yüzde 30’unda FETÖ bulaşığı olan milletvekilleri var. Hepsini Meclis’te tanıyorum. Devlette, onların da koruduğu bürokratlar var. Şimdi onlar suret-i haktan görünüyorlar” dedi.

“Son dönemde her gittiğimiz yerde, bir veya iki kişinin yaptığı ama yandaş medyanın sanki o ilde yada bölgede tüm toplumun bu tepkiyi verdiğine ilişkin algı operasyonları yapılıyor” diyen Yokuş, “Bunları kim çıkarıyor, kim yaptırıyor? Empati yapın Allah aşkına. Bize yapılan bunca şeye rağmen bütün bunların devlet eliyle yapıldığını düşünürsünüz. İktidar yaptırıyor! Cumhurbaşkanımız eğer Akşener’e ‘bu senin daha iyi günlerin, başına daha neler gelecek’ diyorsa sorumlusu O’dur. Bizim başımıza bir şey geldiği zaman, vebali O’ndadır. Hiç kusura bakmasın” ifadelerini kullandı.