Erdoğan'dan 'sosyal medya' mesajı: Daha fazla katlanamayız

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sosyal medyaya müdahale için yasa çalışması hazırlığında olduklarını belirtip "bizdeki durum çok daha ciddi ve demokrasimiz adına çok daha büyük bir tehdit. Daha fazla katlanamayız" dedi.

Erdoğan'dan 'sosyal medya' mesajı: Daha fazla katlanamayız

Kuzey Kıbrıs ziyaretinin ardından açıklamalarda bulunan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan’ın sosyal medyada yeni bir düzenleme hazırlığı yapıldığını açıklarken kullandığı ifadeler dikkat çekti. Sorunun kendileri açısından “çok daha can yakıcı” olduğunu söyleyen Erdoğan, “durum çok daha ciddi ve demokrasimiz adına çok daha büyük bir tehdit. Daha fazla katlanamayız. Çünkü bu da bir terör” dedi.

Erdoğan’ın konuyla ilgiliz sözleri şöyle:

“Büyük Millet Meclisimiz sosyal medya ile alakalı bir yasa geçirdi. Fakat bu yasanın devamında özellikle yalan terörü hususunda bir adım daha atılması gerekiyor. Bu konuda da yaptığımız bir çalışma var. Uluslararası alanda özellikle bu yalan teröründe ne tür adımlar atılıyor; ne tür düzenlemeler, ne tür müeyyideler getiriliyor; karşılaştırmalı bir çalışma yaptık. Ekim ayından itibaren bununla ilgili de Meclis’te bir çalışma yürütülecek. Fakat sorun bizim açımızdan çok daha can yakıcı. Çünkü bizdeki muhalefet partisi bu yalan terörünü siyasetinin tek malzemesi yapmış durumda. Dolayısıyla bizdeki durum çok daha ciddi ve demokrasimiz adına çok daha büyük bir tehdit. Daha fazla katlanamayız. Çünkü bu da bir terör. Onun için üzerine gitmemiz lazım.”