Erdoğan'dan saldırı açıklaması: En çok kayıp veren AK Parti'dir

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP il binasına yönelik saldırıyı kınadığını açıklarken "Saldırılarda en çok kayıp veren siyasi parti AK Parti'dir" dedi.

Erdoğan'dan saldırı açıklaması: En çok kayıp veren AK Parti'dir

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Antalya İl Teşkilatı’ndaki programda yaptığı konuşmada, parti içine yönelik mesajlar verdi.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“BIRAKIN GİDENLER GİTSİN”

Ana kademe daha çok çalışacak. Peki daha çok nasıl çalışacak? Öncelikle gerek milletvekillerimiz, gerek tüm ana kademe ilçe teşkilatlarıyla beraber kardeşçe, birbirinin hakkında ileri geri konuşmadan, kıskanmadan çalışacak. Kardeşlerimiz, genel başkanınız olarak, lideriniz olarak sizden bir şey istiyorum; birbirinizi, birbirimizi allah için seveceğiz. Makam, mevkii için değil. Öyle bir dayanışma içerisinde olacağız. Gerek ana kademe, gerek hanım kardeşlerim, gerekse genç kardeşlerimiz. Hiç birbirimizin arkasından en ufak bir laf etmeyeceğiz. Bu davanın mensubu olanlar birbirinin aleyhinde konuşamaz. Bırakın gidenler gitsin, hiç umursamayın.

“BİR DOST VEKİLLER UĞRAMIYORLAR DEDİ”

Bir dost, bir ille alakalı, ‘ilimizin vekilleri uğramıyorlar’ dedi. ‘Teşkilatı doğru dürüst görmüyoruz’ dedi. Burası (Antalya) değil, başka ille alakalı. 6 milletvekilimiz, bütün hafta salı, çarşamba, perşembe Ankara, bunun dışında Antalya’da olması lazım. Benim milletvekili arkadaşlarım, dağ, taş demeden her yeri dolaşmaları lazım. Milletvekili arkadaşlarımız teşkilata tabi olacaklar, yapılan programa uyacaklar.

HDP BİNASINA SALDIRI

Saldırılarda en çok kayıp veren siyasi parti AK Parti’dir. Çeşitli örgütlerin saldırılarında güvenlik güçlerimizden ve vatandaşlarımızdan şehit olanlar, yaralananlar da olmuştur. Bugün ortalığı ayağa kaldıranlardan tek ses çıkmadı. Biz bunlar gibi değiliz. Olmadık, olmayacağız. İzmir’deki provokatif saldırıyı en şiddetli şekilde kınıyoruz. Failin ilişkileri ortaya çıkartılarak en ağır cezayı alacağına inanıyorum.”