Erdoğan'dan Lütfü Türkkan açıklaması

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İYİ Partili Lütfü Türkkan'a ilişkin ""AK Parti teşkilatının yanı sıra bütün milletimizin bu ahlaksız, müptezel adama gereken dersi vermesi lazım. Durmadan, duraksamadan vermesi lazım" dedi.

Erdoğan'dan Lütfü Türkkan açıklaması

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevinden istifa eden Lütfü Türkkan’la ilgili açıklama yaptı.

AKP Genel Merkezi’nde düzenlenen “Genişletilmiş 3. Kademe İl Sosyal Politikalar Başkanları Eğitim ve İstişare Toplantısı”na telefonla katılan Erdoğan, “İYİ Parti’den malum bir kişinin, üstelik bir şehit ailesine bu şekilde küfretmesi yenilir, yutulur bir şey değildir. Buna, AK Parti teşkilatı olarak durmadan, duraksamadan gereken dersi vermemiz gerekiyor” dedi.

Erdoğan şunları kaydetti:

“AK Parti teşkilatının yanı sıra bütün milletimizin bu ahlaksız, müptezel adama gereken dersi vermesi lazım. Durmadan, duraksamadan vermesi lazım. Bizim değerlerimizde şehidin yeri farklıdır, kadınların yeri çok çok farklıdır. Kalkıp da bir şehidimizin yakınına, bacısına bu şekilde küfretmeyi değerlerimiz itibariyle asla kabul edemeyiz. Tabi onun partisinin başındaki hanımefendinin de yapması gereken bir şey vardır. Yapması gereken nedir? Sadece görevden almak değil onun milletvekilliğine de son vermektir. Eğer bunu yapamıyorsa, bu demektir ki o da ona iştirak ediyor.”