Erdoğan'dan kurmaylarına '128 milyar dolar' talimatı: Çıkın, anlatın

Yandaş Selvi, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kurmaylarına “Çıkın, anlatın, konuşun. Ne yapıldığını millete izah edin” talimatını verdiğini iddia etti.

Erdoğan'dan kurmaylarına '128 milyar dolar' talimatı: Çıkın, anlatın

Muhalefetin ‘128 Milyar Dolar Nerede’ sorularının ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AKP MYK toplantısında kurmaylarına “Çıkın, anlatın, konuşun. Ne yapıldığını millete izah edin” talimatı verdiği iddia edildi.

Yandaş Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında Merkez Bankası’nın 128 milyar dolarlık rezervinin satılmasına ilişkin Erdoğan’dan kurmaylarına talimat verildiğini yazdı.

Selvi, yazısının ilgili bölümünde şunları kaydetti:

“128 milyar dolarla ilgili tartışmalar siyasetin tansiyonunu yükseltti ama Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konuda rahat olduğu gözleniyor. Çünkü Erdoğan, yapılan her işlemin kaydının tutulduğunu ve Merkez Bankası kaynaklarının gerektiği zamanda ve doğru bir şekilde kullanıldığını düşünüyor.

Erdoğan’ın bu konuda kendine olan güveni tam diyorum ama o, bunun topluma doğru bir şekilde anlatılması gerektiğine inanıyor. O nedenle AK Parti MYK toplantısında, kurmaylarına, “Çıkın, anlatın, konuşun. Ne yapıldığını millete izah edin” talimatını veriyor. “Muhalefetin yalanlarını millete izah edin arkadaşlar” diyor.”

GRUP TOPLANTISINDA KONUŞACAK İDDİASI

“Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı zamanda gelen her dalgayı göğüsleyen bir lider. Erdoğan’ın bugün AK Parti grubunda 128 milyar dolar konusunda ayrıntılı açıklamalar yapacağı söyleniyor.

Erdoğan’ın hem işin ekonomik boyutunu anlatması hem de muhalefetin, “Buharlaştı, arka kapıdan birilerine satıldı” şeklindeki ithamlarına yanıt vermesi bekleniyor. Yine ne varsa Erdoğan’da var.”