Erdoğan'dan İstanbul Sözleşmesi açıklaması: Gerek yok dedik ve kaldırdık

Erdoğan "Aile kavramı çok hassastır. Aile kavramı üzerinde de önemsediğimiz bu durumu lekelemek suretiyle buna müsaade etmeyiz. İstanbul Sözleşmesi'ne de gerek yok dedik ve kaldırdık." dedi.

Erdoğan'dan İstanbul Sözleşmesi açıklaması: Gerek yok dedik ve kaldırdık

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile İspanya Hükümet Başkanı Pedro Sanchez ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan basın toplantısında İstanbul Sözleşmesi’ne de değinerek, “İstanbul Sözleşmesi’ne de gerek yok dedik ve kaldırdık.” dedi. Erdoğan konuyla ilgili şunları kaydetti:

“İktidarımız kadına şiddet noktasında çok ama çok hassastır. Maalesef bu dönemde bazı kadına şiddet noktasındaki uygulamalar bizi üzmetmektedir. Bunların üzerine gerek emniyet teşkilatımız gerek Adalet Bakanlığımız olarak şiddetle gidiyoruz. Bu konuda gerekli olan her türlü adımları atıyoruz, atacağız. İstanbul Sözleşmesi konusuna gelince, İstanbul Sözleşmesi’ni tamamen gündemimizden çıkardık. Çünkü bu sözleşmeyle atılacak adımları zaten normal yasalarımızda, gündemimizde var. Kadın bizde en kutsal varlıktır. Kadının bu kutsiyetine asla leke gelmesine müsaade etmeyiz. Çünkü bizde aile kavramı çok hassastır. Aile kavramı üzerinde de önemsediğimiz bu durumu lekelemek suretiyle buna müsaade etmeyiz. İstanbul Sözleşmesi’ne de gerek yok dedik ve kaldırdık.”