Erdoğan: Koronavirüs aşısının 10 milyon dozluk ikinci partisi hafta sonuna kadar gelebilir

Erdoğan, "Maalesef her ne kadar sıkı tutacağız diyorlarsa da maalesef sıkı tutulmuyor. Şu anda başarılı bir süreç var bunu tersine çevirmek böyle bir şeyin altına girmek o riski almak istemiyoruz. Elimize gelen verilere bakarız ona göre de bir esneme yapılabilir" ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Koronavirüs aşısının 10 milyon dozluk ikinci partisi hafta sonuna kadar gelebilir

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı çıkışında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan Koronavirüs aşısının 10 milyon dozluk ikinci partisinin hafta sonuna kadar gelebileceğini açıkladı.

Erdoğan’ın açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle aşı konusunda şuanda ikinci parti aşımız nasip olursa onayı Çin’den çıktı büyük ihtimalle bu hafta sonuna kadar gelebilir. Beklentimiz 10 milyon gelmesi. Bu yaş grubunu sizler de ifade ettiniz huzur evlerinde kalanlara yönelik aşılarımız devam edecek. Bu arada yine Bilim Kurulu’nun yapacağı çalışmayla birlikte kademelendirme belirlenerek o kademe çerçevesi içerisin de de aşı süreci devam edecek.

KAFELER VE RESTORANLAR VERİLERE GÖRE AÇILABİLİR

Erdoğan, restoran ve kafelerin açılıp açılmayacağına ilişkin soruya, Kabine toplantısını işaret ederek yanıt verdi. “Maalesef her ne kadar sıkı tutacağız diyorlarsa da maalesef sıkı tutulmuyor” diyen Erdoğan, “Şu anda başarılı bir süreç var bunu tersine çevirmek, böyle bir şeyin altına girmek, o riski almak istemiyoruz”

Erdoğan restoran ve kafelerin açılış tarihine ilişkin şunları kaydetti:

“Kabine toplantımızda inşallah bunun değerlendirmesini yeninden ele alacağız. Çünkü endişelerimiz var. Maalesef her ne kadar sıkı tutacağız diyorlarsa da, daha önce bunlar söylendi, maalesef sıkı tutulmuyor. Ve şuanda başarılı bir süreç var. Bu başarılı süreci tekrar tersine çevirmek böyle bir şeyin altına girmek, o riski almak istemiyoruz. Diyoruz ki bu süreci dikkatle yürütelim. Ama elimize gelen verilere bakarız. O verilere göre de gerekirse bir esneme yapılabilir.”

Erdoğan erken seçim sorusuna da bir kez daha, “Öyle bir şey söz konusu değil” diyerek yanıt verdi, 2023’e işaret etti.