Erdoğan: Türkiye engellemelere rağmen AB üyeliği yolunda kararlı tutumunu sürdürmektedir

Erdoğan, "Türkiye engellemelere rağmen AB üyeliği yolunda kararlı tutumunu sürdürmektedir" mesajını paylaştı.

Erdoğan: Türkiye engellemelere rağmen AB üyeliği yolunda kararlı tutumunu sürdürmektedir

9 Mayıs Avrupa Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Türkiye engellemelere rağmen AB üyeliği yolunda kararlı tutumunu sürdürmektedir” mesajını paylaştı.

Erdoğan, “AB’nin güçlü bir küresel aktör olmasının önündeki en büyük engel stratejik sabır ve vizyon eksikliğidir.” dedi.

“Ülkemizin katkısı ve desteği olmadan Birliğin güçlü şekilde varlığını devam ettiremeyeceği aşikardır” ifadelerine yer verilen mesajda; “Türkiye, maruz kaldığı çifte standarda ve engellemelere rağmen stratejik hedefi olan AB üyeliği yolunda kararlı tutumunu ve çalışmalarını sürdürmektedir” denildi.

Erdoğan’ın mesajları şöyle:

“AB’nin güçlü bir küresel aktör olmasının önündeki en büyük engel stratejik sabır ve vizyon eksikliğidir. Başta karar alma mekanizmalarının gözden geçirilmesi olmak üzere, AB’nin yeni bir kurumsal yapıya, yeni bir vizyona, kuşatıcı yeni bir söyleme ihtiyacı vardır. Ülkemizin katkısı ve desteği olmadan Birliğin güçlü şekilde varlığını devam ettiremeyeceği aşikardır. Türkiye, maruz kaldığı çifte standarda ve engellemelere rağmen stratejik hedefi olan AB üyeliği yolunda kararlı tutumunu ve çalışmalarını sürdürmektedir.”