Erdoğan imzalamaya devam ediyor: Acele kamulaştırma kararı

Kocaeli'nin İzmit ilçesindeki 7 mahalle ile Kandıra ilçesindeki 10 mahallenin sınırları içinde yer alan bazı taşınmazlar ve üzerindeki müştemilatın Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması yapılacak.

Erdoğan imzalamaya devam ediyor: Acele kamulaştırma kararı

Bu haftaya Erdoğan’ın imzaları damga vurdu. Önce Erdoğan’ın imzasıyla İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılması; ardından ise Erdoğan’ın imzasıyla Merkez Bankası Başkanı’nın görevden alınması…

Erdoğan’ın imzaları ise devam ediyor. ‘Kanal İstanbul’a devlet garantisi veren Erdoğan, yol projesi için de 2 ilde acele kamulaştırma ilan etti.

Sakarya ve Kocaeli’deki bazı taşınmazlar yol projeleri nedeniyle kamulaştırılacak. Karar, Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete’de yer alan Cumhurbaşkanı Kararı’na göre, İzmit-Kandıra Devlet Yolu Projesi kapsamında, Kocaeli’nin İzmit ilçesindeki 7 mahalle ile Kandıra ilçesindeki 10 mahallenin sınırları içinde yer alan bazı taşınmazlar ve üzerindeki müştemilatın Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması yapılacak.

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Kararı ile Sakarya’nın Akyazı ilçesi sınırları içerisinde bulunan bazı taşınmazların, Akyazı Yahyalı Duble Yol Projesi’nin gerçekleştirilmesi amacıyla Akyazı Belediye Başkanlığınca acele kamulaştırılması sağlanacak.