Erdoğan: Hedefimiz Türkiye’yi Avrupa’nın elektrikli araç ve şarj üssü haline getirmektir

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Eskişehir OSB'de faaliyete geçen 46 yeni fabrikanın resmi açılış töreninde gündeme dair açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan, ''Erdoğan: Hedefimiz Türkiye’yi Avrupa’nın elektrikli araç ve şarj üssü haline getirmektir'' dedi.

Erdoğan: Hedefimiz Türkiye’yi Avrupa’nın elektrikli araç ve şarj üssü haline getirmektir

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HAİER Beyaz Eşya Fabrikası ve Eskişehir OSB’de faaliyete geçen 46 yeni fabrikanın resmi açılış töreninde gündeme dair açıklamalarda bulunuyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın demeçlerinden satır başları şöyle:

-Geçtiğimiz aylarda özel sektörümüzün devasa yatırımlarının açılışlarını yaptık. Henüz gidemediğimiz yerlerde açılışlar sırada bekliyor.

-Toplamda 1 milyar 617 milyon lira yatırım değerine sahip bu yatırımlara büyük ve güçlü yeni Türkiye yolunda atılmış adımlar olarak bakıyoruz. HAİER’in yatırım tutarı 850 milyon lirayı bulacak fabrikasının açılışını gerçekleştiriyoruz.

“BABAYİĞİT GİRİŞİMCİLER”

-Bu tesis tam kapasite ile çalıştığında yılda 1.5 milyon kurutma makinesi üretecek ve 900 kişiye istihdam sağlayacak. 450 milyon liralık bulaşık makinesi fabrikasında da çalışmalar devam ediyor. Burası da 700 kişiye ekmek kapısı olacak ve inşallah haziran ayında faaliyete geçecek. Türk ekonomisine güvenin bir işareti olarak görmüş olduğum bu yatırım için teşekkür ediyorum. Türkiye’nin aydınlık geleceğine güvenen herkes kazanmaya devam edecektir.

-Bugün 52 farklı tesisin daha açılışını yapıyoruz. Bu yatırımlarımızın toplam değeri de 639 milyon lirayı buluyor. Burada 554 parselde 43 bin kişiye istihdam sağlanıyor. Bu sayı 57 bine ulaşacak. Sanayicimizin dikkatini sadece üretime yöneltmek için okulundan camisine her türlü ihtiyaçlarının sunulduğu bir sistem kuruyoruz. Şehirlerimize kazandırdığımız bu planlı tesisler sayesinde ülkemiz yoluna dolu dizgin devam ediyor. BU vesile ile yatırıma devam eden babayiğit müteşebbüslerine teşekkür ediyorum.

“ÜLKEMİZİN TÖKEZLEMESİNDEN MEDET UMANLAR”

-Pusuya yatarak ülkemizin tökezlemesinden medet umanlara hiç heveslenmeyin diyorum. Bizim gündemimiz yatırımdır geleceğe eser bırakmaktır insanımıza hizmet etmektir. Dünyanın birçok ülkesinin kabuğuna çekildiği salgın döneminde biz varımızla yoğumuzla çalışıyoruz. Yatırımcı kaliteli altyapıya, cazip sisteme, nitelikli insan kaynağına yatırım yapar.

-Hedefimiz Türkiye’yi Avrupa’nın elektrikli araç ve şarj üssü haline getirmektir. İklim değişikliği dünyayı bambaşka bir noktaya sürüklüyor. İşte bu yüzden Paris İklim Sözleşmesini onaylayarak üzerimize düşen görevi yerine getirdik. Hedefimiz ‘Made in Turkey’ değil ‘Made in Türkiye’ markasının tüm dünyada hak ettiği yere ulaşmasıdır. Türkiye’nin geleceği parlaktır. Bizi hedeflerimizden alıkoymaya yönelik iftiralar yıldırma stratejileri olacaktır. Türkiye’nin sütunları olan müteşebbislerimizle altından kalkamayacağımız şey yoktur.

Güncelleniyor…