"Erdoğan geliyor diye polislerin şarjörleri toplandı"

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Erdoğan'ın Mersin gezisine ilişkin "Cumhurbaşkanlığı koruma ekibi dışında güvenlik güçlerinin, polislerin silahlarındaki şarjörler toplandı" iddiasında bulundu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Mersin ziyaretinde yaptığı gezi nedeniyle alınan olağanüstü önlemler hakkında ilginç bir iddia dile getirildi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Erdoğan’ın gezisi sırasında koruma ekibi içinde yer almayan güvenlik güçlerinin silahlarındaki şarjörlerin toplandığını öne sürdü.

Özel, “Dün havaalanından Mersin’e ulaşana kadar otoban üzerinde yer yer 100 metre, yer yer 50 metrede bir polisleri görenler, videolar paylaştılar. O otobanda, o polislere yapılan o zulmün anlamını kimse düşünemedi. Mersin içindeki trafik ve Mersin’de pek çok cumhurbaşkanı ziyaretinde yaşanan bir tatsızlık yaşandı. Cumhurbaşkanlığı koruma ekibi dışında güvenlik güçlerinin, polislerin silahlarındaki şarjörler toplandı. Bu kendi polisine itimat etmeyen bir görüntüyle Mersin de tanışmış oldu” dedi.