Erdoğan, FETÖ-AKP işbirliğini itiraf eden ismi MKYK'ya aldı

"Eğer ki AK Parti FETÖ’yle bürokraside geçmişte kol kolaydı diyorsanız… Bunu farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı."

Erdoğan, FETÖ-AKP işbirliğini itiraf eden ismi MKYK'ya aldı

Katıldığı bir televizyon programında ‘FETÖ’ ile ilgili önemli itiraflarda bulunan AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı partisinden istifa etmek durumunda kalmıştı.

“FETÖ’nün siyasi ayağı” konusunun tartışıldığı programda Ayvalı, partisinin ‘FETÖ’yle işbirliği yaptığı suçlamasına yanıt verirken şunları söylemişti:

“Eğer ki AK Parti FETÖ’yle bürokraside geçmişte kol kolaydı diyorsanız… Bunu farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı. Çünkü eski devlet düzeninde atama düzeni şöyleydi: 2002’de ben iktidara gelmişim, sene 2007-2008. Benim 1 müsteşar atamam için bu adamın genel müdür olarak 12 yılı doldurması lazım. Ben sanki kendi kadrolarımla geldim de, çok muktedirdim de böyle bir fanteziye mi girdim? Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı. Bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldım. Mesele budur. Bunu ancak Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider yapabilirdi.”

Bu ifadelerin ardından partisinden istifa eden Ayvalı’ya Erdoğan’dan af geldi. Ayvalı, Erdoğan’ın parti yönetimi listesinde yer aldı.