Erdoğan: Aşırı terörist gruplar bu güzel günü anlamsız hale getiriyor

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs nedeniyle sokağa çıkanları hedef alıp "aşırı terörist gruplar" ifadesini kullandı.

Erdoğan: Aşırı terörist gruplar bu güzel günü anlamsız hale getiriyor

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Tuzla’da bir fabrikada katıldığı iftar programı sonrası kameraların karşısına geçip 1 Mayıs’la ilgili konuştu.

130 yıldan fazladır tüm dünyada işçi sınıfının birlik mücadele ve dayanışma günü olarak addedilen 1 Mayıs için “Başbakanlığım döneminde Emek ve Dayanışma günü olarak 1 Mayıs’ı biz ilan ettik. Bu bizim işçi kardeşlerimizle, emekçi kardeşlerimizle olan dayanışmamızın en büyük ispatıdır” diyen Erdoğan, daha sonra 1 Mayıs’ta sokağa çıkanları hedef alarak “Ama bunu lafını yapıp maalesef bunu farklı eylemlere dönüştüren, yine bugün de olduğu gibi bazı aşırı terörist gruplar, bu güzel günü anlamsız hale getirmenin gayreti içerisine giriyorlar” dedi.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Ne yazık ki bu sadece tabii Türkiye’de değil, işte bugün Paris’in sokakları ne hale geldi görüyorsunuz. Lafa geldiğinde Paris’i yönetenler de orada yaşayanlar da bu olayları çok çok farklı olarak anlatırken, işte bugün Paris’te bütün mağazaların cam, çerçeve her taraf yakıldı, yıkıldı. Bunu aynı şekilde bizde de yapıyorlardı ama şimdi artık fırsat yok ve fırsat da zaten vermeyeceğiz. Yani işçinin o kutsal alın terini sömürmek isteyenlere ülkemizde fırsat vermeyeceğiz. Biz barışın egemen olduğu bir günü kalkıp da bu hale dönüştürmeye tevessül edenlere fırsat vermeyeceğiz. Çünkü bugünü işçinin adeta bayramı olarak kutlamak istiyoruz. Hamdolsun son aldığım bilgilere göre de Türkiye genelinde herhangi bir ağır sayılabilecek yani yaralama, vesaire gibi bir olay bugün cereyan etmedi.”