Erdoğan Asiltürk'ün cenazesinde konuştu: "Ağabeyim"

Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün cenaze töreninde AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşma yaptı.

Erdoğan Asiltürk'ün cenazesinde konuştu:

Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün cenaze törenine AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici katıldı.

Erdoğan törende yaptığı konuşmada, “Asiltürk ağabeyimize son görevimizi yapıyoruz. Gençlik yıllarımdan tanıdığım abimizle uzun yıllar bir arada olduk. Siyaset hayatı içerisinde bu ülkeye, bu millete çok büyük emekleri geçti, çok büyük emekleri oldu” dedi.

ERDOĞAN: BU MİLLETE ÇOK BÜYÜK EMEKLERİ GEÇTİ

Törende “Ağabeyim” dediği Asiltürk için konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her şeyden önce şu anda musallada bulunan değerli büyümüz Asiltürk ağabeyimizi Hakk’a uğurlarken son görevimizi yapıyoruz. Uzun yıllar beraber olduk. Siyaset hayatı içerisinde bu ülkeye bu millete çok büyük emekleri geçti, çok büyük emekleri oldu. Bizleri haşru cem eylesin, bu yolculukta bizleri yalnız koymasın. Dualarımızı ihmal etmediğimize inanıyorum. Haklarımızı helal ettik. İnşallah cennetiyle bizleri müşerref kılsın” dedi.