Elektriği kesilen 79 yaşındaki kanser hastasına bir hafta 'mühlet' verildi

Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde yaşayan 79 yaşındaki kanser hastasının biriken borçlarından dolayı elektriği kesildi.

Elektriği kesilen 79 yaşındaki kanser hastasına bir hafta 'mühlet' verildi

Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde yaşayan 79 yaşındaki kanser hastasının biriken borçlarından dolayı elektriği kesildi. Bir hafta elektriksiz kalan Bindirici, yakınlarının Dicle Elektrik Dağıtım AŞ. (DEDAŞ) yetkilileri ile görüşerek durumunu anlatmasının ardından elektriği “şartlı” olarak açıldı.

DEDAŞ’ın Bindirici’ye bir hafta içinde elektrik borcunu ödememesi durumunda elektriğinin kesileceğini bildirdiği belirtiliyor.

Sputnik‘ten Sertaç Kayar’ın haberine göre Selahattin Mahallesi’nde oturan Bindirici, bir kaç yıl önce eşini kaybetti. Tek başına yaşayan Bindirici’ye evli olan kızı yardımcı oluyor. Kızı, üzülmesin diye babasına gırtlak kanseri olduğunu söylememiş. Ancak Abdurrahman Bindirici, hastalığının ağır olduğunu hissettiğini belirterek “Başka hastalıklarım var biliyorum ama bana söylemiyorlar” diyor.  Bindirici, bel ve boyun fıtığı, görme kaybı, sedef gibi hastalıklarını olduğunu ve evde tedavi gördüğünü söylüyor.

Tedavi nedeniyle borcu olduğunu söyleyen Bindirici “Eşim vefat etti, kızım bakıyor bana. Maddi durumum yok. Kızım her gün hastaneye götürüp getiriyor. 2 gün önce Batman’a götürdü beni. En az 250 lira gitti. Diyarbakır’a da gideceğim, o da masraf olacak. 400-410 lira hastane borcu var” dedi.

“BİR HAFTA SÜRE VERDİLER AMA ÖDEYEMEM”

5 bin liralık elektrik borcunu ödeyemediği için icra takibi başlatıldığını ifade eden Bindirici, “Bir gelirim de yok, geçimimi sağlayamıyorum. Bu borcu nasıl öderim? Bir hafta elektriksiz kaldım. Çocuklar gidip konuşunca elektriği bıraktılar. Ama bir hafta içinde borcu ödeyemezsem yine kapatacaklarını söylediler. Bir hafta sonra tekrar gidip konuştular ama bu kez bir hafta içinde borcu ödeyemezsek keseceklerini söylediler. Belki bugün belki yarın ne zaman keserler bilmiyorum” şeklinde konuştu.