Dur ihtarına uymadı denilmişti: Çetin Kaya'nın kelepçeliyken ensesinden vurulduğu ortaya çıktı

"İstanbul'un en işlek noktalarından biri olan Göztepe Minibüs caddesinde çok sevdiğimiz arkadaşımız Çetin Kaya polis kurşunuyla başından vurularak öldürüldü."

Dur ihtarına uymadı denilmişti: Çetin Kaya'nın kelepçeliyken ensesinden vurulduğu ortaya çıktı

Kadıköy Göztepe’de polisin ‘dur’ ihtarına uymadığı gerekçesiyle öldürülen Çetin Kaya’nın ters kelepçeliyken yakın mesafeden ve ensesinden vurulduğu belirtildi.

Sinema sektöründe çalıştığı öğrenilen Çetin Kaya’nın polisin ‘dur’ ihtarına uymadığını, araçtan indikten sonra da direndiğini ve yaşanan arbedede vurulduğu öne sürülmüştü. ETHA’dan Nadiye Gürbüz’ün haberine göre; cenazeyi teslim alan arkadaşları Kaya’nın ensesinden vurulduğunu doğruladı.

Kaya’nın vurulduğu görüntüleri izlemek isteyen arkadaşlarına, Fahrettin Kerim Gökay Caddesi üzerindeki mobeselerin de devre dışı olduğu söylendi.

ARKADAŞLARINDAN OLAYIN TANIKLARINA ÇAĞRI

Çetin Kaya’nın arkadaşları, olay anına ilişkin görüntüler için de görgü tanıklarına çağrıda bulundu. Arkadaşları, olaya tanıklık edenlerin verdikleri telefon numarasından kendilerine ulaşmalarını isteyerek şu açıklamayı yaptı:

“29 Kasım 2021 tarihinde saat 22.00 sularında İstanbul’un en işlek noktalarından biri olan Göztepe Minibüs caddesinde (Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi önü) çok sevdiğimiz arkadaşımız Çetin Kaya polis kurşunuyla başından vurularak öldürüldü.

Savunmasız, silahsız bir vatandaşa gerçekleşmiş olan bu cinayeti gören, duyan tanık olan kişilerin (0533 353 02 32) numaralı telefondan tarafımızla irtibat kurmalarını ya da İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığına başvurmalarını rica ederiz.”