Disipline sevk edilen Tanju Özcan'dan açıklama

CHP'nin MYK'si tarafından 'uyarılması' talebiyle partinin Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kararın kendisi için sürpriz olduğunu söyledi.

Disipline sevk edilen Tanju Özcan'dan açıklama

CHP’nin MYK’si tarafından ‘uyarılması’ talebiyle partinin Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, karara ilişkin açıklama yaptı.

Habertürk‘e konuşan Özcan, kararın kendisi için “sürpriz” olduğunu belirtirken, “Yargı bağımsızlığını savunan bir partiyiz. YDK hiçbir etki altında kalmadan savunmamı dinleyecek ve MYK’nın iddialarını dikkate alıp nihai kararı verecek. YDK’nın vereceği karar bağlayıcı olur. Verilecek karara saygı duyarım.” dedi.

Özcan, “İhraç edilseydim herhangi bir partiye gitmem gibi bir düşüncem yoktu bağımsız olarak kalırdım. İhraç edilseydim sadece CHP ile resmi bağım kopardı, Atatürkçü Türk milliyetçisi çizgimden asla taviz vermezdim” diye konuştu.

Özcan,  son olarak şunları söyledi: “Samimi olarak incinen tüm kadınlardan özür diledim dilerim. Benim mütedeyyin kesimle hiçbir sorunum olmadı. Annem tesettürlü, annem babam hacı benim. Türkiye’de cami yapan tek belediye başkanı benim. Mütedeyyin kesim sorunu varmış gibi algı yaraya çalışmak olmaz. Geçen hafta cami temeli atmış biriyim.”

NE DEMİŞTİ?

Özcan, katıldığı bir programda türbanlı bir kadının kendisinden istediği yardıma ilişkin şöyle demişti:

“Tesettürlü bir hanımefendi geldi yanıma. ‘Tanju bey bir konu var konuşabilir miyiz?’ dedi. Hemen Ankara’ya dönmem gerekiyor. Özel değilse burada söyleyebilir misiniz dedim. ‘Tabii söylerim, benim bebeğim olmuyor da bana yardımcı olabilir misiniz?’ dedi. Ben de ‘Hanımefendi ben size bu konuda nasıl yardımcı olabilirim?’ dedim. Meğer kadıncağız tüp bebek tedavisi görmek istiyormuş. Ama direkt böyle konuya girince baktım etraftakiler gülüyor… “