Dersim'deki orman yangını sürüyor

Ovacık ilçesine bağlı Yaylagünü ve Otlubahçe köyleri arasında dün çıkan orman yangını sürüyor.

Dersim'deki orman yangını sürüyor

Dersim’in Ovacık ilçesine bağlı Yaylagünü ve Otlubahçe köyleri arasında dün çıkan orman yangını sürüyor. Dersim Valiliği, yangına karadan müdahalenin yeterli olmadığını, alevlere 2 helikopterle de havadan müdahale edildiğini açıkladı.

Valilik, Yaylagünü ve Otlubahçe köyleri arasında süren orman yangınına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Dün öğleden sonra Ovacık ilçemiz Otlubahçe köyü bölgesinde başlayan örtü yangınını söndürmek üzere; Orman İşletme Müdürlüğümüz ekipleri ile jandarma personelimiz bugün sabah erken saatlerde bölgeye intikal etmiş ancak alana karadan müdahalenin zor olması sebebiyle havadan müdahale talebinde bulunulmuştur. Yangına havadan müdahale etmek amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığımızca 2 yangın söndürme helikopteri görevlendirilmiş olup havadan müdahaleye de başlanmıştır. Sosyal medya üzerinden oluşturulmaya çalışılan algı yanıltmalarına itibar edilmemesi hususunu kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Öte yandan helikopterler Ovacık ilçesinde su alabilecekleri göletler bulamayınca, Dersim merkezdeki Uzunçayır Baraj Gölü’ne yöneldi. Helikopterler buradan aldıkları suyu yangın bölgesine taşıyor.