Denizli'de kadın cinayeti: Boşanma aşamasındaki eşi tarafından öldürüldü

Yapılan inceleme sonrası Meral Sivrikaya'nın cansız bedeni otopsi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Denizli'de kadın cinayeti: Boşanma aşamasındaki eşi tarafından öldürüldü

Denizli’de Erkan Sivrikaya, boşanma aşamasında olduğu Meral Sivrikaya’yı bıçakla öldürdü.

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde 52 yaşındaki Erkan Sivrikaya isimli şahıs, 6 katlı binanın çatısından sarkıttığı ip ile 5’inci kata ulaşarak boşanma aşamasında olduğu 50 yaşındaki Meral Sivrikaya’yı defalarca bıçaklayarak öldürdü. Erkan Sivrikaya, kaçarken apartman sakinlerince yakalanıp, polise teslim edildi.

Erkan Sivrikaya’yla boşanma aşamasında olan Meral Sivrikaya’nın iki çocuğu olduğu öğrenilirken, iki hafta önce kızı Özlem Yılmaz’ın yanında kalmaya başladı.

KAPI AÇILMAYINCA ÇATIDAN İP SARKITTI

Erkan Sivrikaya, kapının açılmaması üzerine elinde ip ile apartmanın çatısına çıktı. Çatıdan ip ile ilk olarak altıncı kattaki dairenin balkonuna daha sonra da kızının yaşadığı beşinci kata sarkarak inen Erkan Sivrikaya, eve girip, Meral Sivrikaya’yla tartışmaya başladı. Erkan Sivrikaya, bu sırada yanında getirdiği bıçakla Meral Sivrikaya’yı balkonda vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı. Sivrikaya’nın çığlıkları üzerine kızı Özlem Yılmaz ve eşi yardıma geldi.

GÖZALTINDA

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine acil sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Erkan Sivrikaya, elinde bıçakla apartmandan kaçmaya çalışırken yurttaşlar tarafından yakalanıp, darbedildi. Cinayet şüphelisi daha sonra olay yerine gelen polise teslim edildi.

Denizli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Erkan Sivrikaya’yı gözaltına aldı. Vücudunun çeşitli yerlerinden çok sayıda bıçak darbesi alan Meral Sivrikaya ise sağlık ekibinin müdahalesine rağmen balkonda hayatını kaybetti. İnceleme sonrası Meral Sivrikaya’nın cansız bedeni otopsi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.