Denizli'de 1 Mayıs yasağı

İşçi sınıfının birlik, mücadele, dayanışma günü 1 Mayıs'a 2 hafta kala Denizli Valiliği'nden 1 Mayıs'ı da kapsayan eylem ve etkinlik yasağı geldi.

Denizli'de 1 Mayıs yasağı

Denizli Valiliği koronavirüs salgınını gerekçe göstererek eylem ve basın açıklamalarını 1 ay süreyle yasakladı. Valilik kararında 14 Nisan ile 13 Mayıs arasında basın açıklaması, yürüyüş, eylem, el ilanı dağıtımı, imza kampanyası benzeri tüm etkileri yasaklandığı belirtildi. Açıklamaya göre yasak 1 Mayıs etkinliklerini de kapsıyor.

Denizli Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun madde 11 (a) ve (c) bentleri uyarınca; Valilik ve Kaymakamlık Makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç, ilimiz genelinde umuma açık veya kapalı yerler ile park-bahçe, mabetlerde, genel yollar ve kamu hizmeti görülen bina ve tesisler ile bunların eklentilerinde yapılacak olan miting, kapalı ve açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, çelenk sunma, oturma eylemi, imza kampanyası, anma töreni vb. türdeki eylem ve etkinlikler ile el ilanı dağıtılmasının, 14.04.2021 günü saat: 00.01’den 13/05/2021 günü saat: 23.59’a kadar (30) gün süre ile yasaklanmıştır.”