Deniz Poyraz'ın babasına polisten tehdit: Yanına bırakmayacağız

Onur Gencer tarafından HDP binasında öldürülen Deniz Poyraz'ın cenazesi sırasında babasının polis tarafından tehdit edildiği iddia edildi.

Deniz Poyraz'ın babasına polisten tehdit: Yanına bırakmayacağız

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Örgütü’ne yönelik silahlı saldırıda bulunan Onur Gencer’in katlettiği Deniz Poyraz’ı 18 Haziran’da düzenlenen cenaze töreninde yapılan konuşma ve atılan sloganların polisi rahatsız ettiği öğrenildi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, güvenlik kaygısıyla isminin yazılmasını istemeyen bir aile yakını, “Cenaze namazının kılındığı Kadifekale Hava Şehitleri Camii etrafında bekleyen polislerden biri yanıma geldi. ‘Yanlış yaptınız. Abdülillah Poyraz orda yaptığı ilk açıklamada PKK propagandası yaptı. ‘Biz bunu onun yanına bırakmayacağız’ diyerek tehdit etti” dedi.

POLİS, KATİLE “İSMİN NE ABİCİM?” DEDİ

Cenaze töreninde atılan slogan ve konuşmaları “propaganda” sayan polisin, gözleri önünde HDP binasına saldırarak Poyraz’ı katleden Onur Gencer’i gözaltına aldığı sırada “İsmin ne abiciğim” diyerek sorması ve saldırgana yönelik yumuşak tavrı dikkatlerden kaçmamıştı. Çok sayıda yurttaş sosyal medyadan polisin saldırgana yönelik davranışlarını ‘şefkatli’ olarak nitelemiş, hükümete ve kolluk güçlerine eleştiride bulunmuştu.