Deniz Poyraz'ı katleden Onur Gencer, “Arka Sokaklar”dan silah beğenmiş!

HDP İzmir İl Başkanlığına girerek parti binasındaki Deniz Poyraz’ı öldüren Onur Gencer hakkında hazırlanan iddianamede yer alan bilgilere göre Gencer, arkadaşıyla yaptığı konuşmada ‘Arka Sokaklar’ isimli dizide kullanılan bir silahı beğendiğini dile getirdi.

Deniz Poyraz'ı katleden Onur Gencer, “Arka Sokaklar”dan silah beğenmiş!

HDP İzmir İl Başkanlığı binasına girerek parti çalışanı Deniz Poyraz’ı öldüren Onur Gencer hakkındaki soruşturma tamamlandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Gencer’in daha önce 3 kez bindiği ticari taksinin şoförü olan A.B., sohbet esnasında ne iş yaptığını sorması üzerine Onur Gencer’in “Sinovac aşısının Türkiye disbritörlüğünü yapıyorum” şeklinde yanıt verdiğini söyledi.

‘ARKA SOKAKLAR’DAN SİLAH BEĞENMİŞ

Cinayetten önceki süreçte Gencer’in arkadaşlarıyla sürekli silahlar hakkında konuştuğu da yer aldı. Onur Gencer’in, İ.A. isimli arkadaşıyla mesajlaşmalarında hangi tabancanın eline daha güzel oturacağını konuştuğu, ‘Arka Sokaklar’ isimli dizide yer alan ve Şevket Çoruh’un canlandırdığı ‘Komiser Mesut’ karakterinin dizide kullandığı tabanca modelini beğendiğini belirten mesajlaşmaları da iddianamede yer aldı.

Onur Gencer’in sürekli gittiği silah poligonunda görevli olan A.T. ise Gencer’in farklı zamanlarda poligona geldiğini ifade ederek, bir seferde 450 mermi atarak 2 bin 250 TL ödeme yaptığını söyledi. A.T., Gencer’in farklı zamanlarda poligona gelerek toplamda yaklaşık 5 bin TL’den fazla ödeme yaptığını da belirtti.

DENİZ POYRAZ’A 7 MERMİ

Deniz Poyraz’ın vücuduna toplam 7 adet mermi isabet ettiği de belirtilen iddianamede, Adli Tıp Kurumunda yapılan otopside mermilerden 1 tanesinin Deniz Poyraz’ın kafasına, 4 tanesinin sol bacağına, 2 tanesinin ise sağ bacağına isabet ettiğinin belirlendiği yer aldı.

Gencer’in üzerinde ele geçirilen tabancanın şarjörünün boş olduğu, tüm mermileri ateşlediği ifade edildi.

İzmir 6. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamenin sonuç bölümünde sanığın “Tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve “İş yeri dokunulmazlığını ihlal etme”, “Siyasi partiler veya meslek kuruluşlarının kullanımında olan bina, tesis veya eşyaya zarar verme” suçlarından 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.