Demirtaş'tan HDP açıklaması: Ortak olanları asla unutmayacağız

4 yıldır tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP'nin kapatılması için açılan davaya ilişkin olarak "Bu sadece ahlaksızlığın dibi değil, aynı zamanda ağır bir anayasal suçtur. Susarak ya da kararın altına imza atarak buna ortak olanları asla unutmayacağız" açıklamasında bulundu.

Demirtaş'tan HDP açıklaması: Ortak olanları asla unutmayacağız

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından HDP’ye yönelik kapatma davası açılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Demirtaş, HDP Genel Merkezi’nin fotoğrafını paylaşarak “Kapatmak istedikleri HDP budur” derken, “Hiç kimsenin kapatmaya gücünün yetmeyeceği HDP ise budur” diyerek HDP mitinginden bir fotoğrafı paylaştı.

Resmi Twitter gesabından açıklama yapan Demirtaş “Bugüne kadar partileri ya darbeciler ya da statükocular kapattılar. İlk kez, bir partinin seçim kazanması için bir başka partiye kapatma davası açılıyor. Bu sadece ahlaksızlığın dibi değil, aynı zamanda ağır bir anayasal suçtur. Susarak ya da kararın altına imza atarak buna ortak olanları asla unutmayacağız.” ifadelerine yer verdi.

Daha sonra “Kapatmak istedikleri HDP budur” diyerek HDP Genel Merkezi’nin fotoğrafını paylaşan Demirtaş, “Hiç kimsenin kapatmaya gücünün yetmeyeceği HDP ise budur” diyerek HDP mitinginden bir fotoğraf paylaştı.

Demirtaş, “Ve hiç kimse unutmasın ki, önümüzdeki seçimlerin sonucunu HDP binası değil, HDP’liler belirleyecek. Bu da HDP’lilerin, zalimleri gömeceği yerdir” ifadeleriyle sandığı işaret ederek sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Sonuç ne olursa olsun, demokrasi ve barış yolundan asla sapmayacağız. Mücadelemizi hukuk içinde sürdürecek ve mutlaka kazanacağız. Son olarak belirtmek isterim ki, Ömer Faruk Gergerlioğlu her daim halkın vekilidir ve onurumuzdur.”