Demirtaş'ın yargılandığı dava 30 Mart'a ertelendi

İstanbul 47. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen, Selahattin Demirtaş ''hareket'' iddiasıyla yargılandığı dava, bilirkişi raporunun sanık avukatları tarafından incelenmesi için ertelendi.

Demirtaş'ın yargılandığı dava 30 Mart'a ertelendi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın 2015 yılında Cizre’deki sokağa çıkma yasağı uygulandığı dönemde yaptığı bir konuşmada; “dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’na hakaret ettiği, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Hükümeti’ni alenen aşağıladığı” iddiasıyla yargılandığı dava, bilirkişi raporunun sanık avukatları tarafından incelenmesi için ertelendi.

DAVUTOĞLU’NUN AVUKATLARI GELMEDİ

İstanbul 47. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmaya Demirtaş’ın avukatları katıldı. Ahmet Davutoğlu’nun avukatları ise mazeret bildirerek duruşmaya gelmedi.

30 MART’A ERTELENDİ

ANKA’da yer alan habere göre, bilirkişinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden (TBMM) gönderilen grup konuşmaları ve basın toplantılarına ilişkin CD’lerin çözümlerini içeren raporu, Selahattin Demirtaş’ın avukatlarına tebliğ edildi.

Sanık avukatları, raporu yeni gördüklerini belirterek, incelemek için ek süre talep etti. Mahkeme, sanık avukatlarının süre talebini kabul ederek duruşmayı 30 Mart’a erteledi.