Demirtaş da 'erken seçim' çağrısında bulundu

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Bu mafya düzeninden bir an önce kurtulmak için her yerde yüksek sesle erken seçim isteyin." açıklamasında bulundu.

Demirtaş da 'erken seçim' çağrısında bulundu

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ‘erken seçim’ çağrısında bulundu. Demirtaş, “Unutmayın! Sizi perişan eden Covid-19 değil, AKP-128’dir” ifadelerine yer verdi.

AKP’li Cymhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz” sözlerine tepkilere neden olmuş, muhalefet liderleri peş peşe ‘erken seçim’ çağrısında bulunmuştu.

Konuya ilişkin Twitter’dan açıklama yayımlayan Demirtaş, “Bu mafya düzeninden bir an önce kurtulmak için her yerde yüksek sesle erken seçim isteyin.” dedi.

Demirtaş’ın açıklamaları şöyle:

“Merhabalar, nasılsınız? Yoksulluktan intihar noktasına gelmiş olan halkı düşündükçe hapishane yemeği bile boğazıma diziliyor. Lüks saraylarda 3-5 maaşla zevk ve sefa içinde yaşayanlar hiç mi utanmıyorlar? Unutmayın! Sizi perişan eden Covid-19 değil, AKP-128’dir.

Yolsuzluk demek devletten bir miktar çalmaktır. Bunların yaptığına yolsuzluk demek yetersiz kalır. Çünkü devleti komple çaldılar. Bu yüzden yoksulsunuz, işsizsiniz ve yardım alamıyorsunuz güzel kardeşlerim.

Hiçbirimiz bunu hak etmiyoruz. Merak etmeyin, el ele vereceğiz, hep birlikte düzlüğe çıkacağız. Bu mafya düzeninden bir an önce kurtulmak için her yerde yüksek sesle erken seçim isteyin. Örgütlenin ve umutlu olun. Kazanacağız, içiniz rahat olsun. Selamlar, sevgiler.”