Davutoğlu, Abdullah Gül ile görüştüğünü açıkladı

Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül ile görüştüğünü açıkladı. Gül'ün bir sonraki misafiri Temel Karamollaoğlu olacak.

Davutoğlu, Abdullah Gül ile görüştüğünü açıkladı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, katıldığı Habertürk TV canlı yayınında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile dün (27 Kasım) üç saatlik bir görüşme gerçekleştirdiklerini açıkladı. Gül’ün bir sonraki misafiri de Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu olacak.

Davutoğlu, Gül ile 3 saat görüştüklerini açıkladı ve görüşmeyle ilgili olarak, “4 partiden ekonomiden sorumlu genel başkanlarımızın katıldığı bir toplantı gerçekleşti. Bugün de sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ile bir görüşme gerçekleştirdik. Uzun bir süre görüştük. Türkiye’de bugün ekonomik, demokrasi krizi var. Siyasal zihniyette problem olduğu için bir krizle karşı karşıyayız. Dış odaklar vs. gibi bunların hepsi krizi örtme çabasıdır. Bunu aşabilmek için de ekonomi politik bir bağlamda hareket etmek lazım.” ifadelerini kullandı.

ZİYARET SEBEBİNİ AÇIKLADI

Ziyaret sebebini de açıklayan Davutoğlu, “Sayın Gül’le genel olarak son zamanlarda yaşanan gelişmelerin devlette ortaya çıktığı tahribat, elde edilen kazanımların bugün kaybediliyor olması, giderek fazlalaşan yoksullaşma, demokratik haklar konusundaki kaygıları paylaştık hem de hasret giderdik. Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili herhangi bir konu gündeme gelmedi. Esasen ziyaretimizin sebebi buydu.” dedi.