Cumhurbaşkanı'na hakaret sayılan '128 milyar dolar nerede' afişi Meclis'e asıldı!

CHP’li Mahmut Tanal, ”128 milyar nerede?” afişini TBMM’ye astı.

Cumhurbaşkanı'na hakaret sayılan '128 milyar dolar nerede' afişi Meclis'e asıldı!

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal,  Türkiye’nin gündemine oturan ve polis ekipleri tarafından CHP’nin il ve ilçe başkanlıklarından toplatılan ‘128 milyar dolar nerede’ afişini Meclis’e astı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak döneminde Merkez Bankası rezervlerinin harcanmasıyla ilgili iktidara yönelttiği ‘128 milyar dolar nerede?’ afişleri ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ sayılmıştı.

CHP’li Tanal, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Ben milletvekiliyim ve soru sorma hakkım var. Bu 128 milyar dolar ne zaman bozuldu, hangi kurdan bozuldu, koronavirüs nedeniyle emekliye mi para dağıtıldı, sağlık için mi harcandı, esnafa yardım amacıyla mı verildi, nereye harcandı bunu kamuoyu adına biz soruyoruz.

Tam benim karşımda Maliye ve Hazine Bakanlığı var. Bakanlık bütçeleri ve gelir ve gider tablosunu çok iyi bilir. Dün 17 sefer dile getirdim soruma cevap alamadım.

Yürütme organına benim bu hesabı sorma hakkım var. Maalesef bu sorularımıza cevap veremiyorlar. 128 milyar dolarla ne yapıldı, bu parayla ne yapıldı. Allah rızası için bir tabloyla açıklasınlar.

Maliye ve Hazine Bakanı bize lütfen açıklama yapsın; “128 milyar dolar nerede?”

Bunun içerisinde hakaret yok. Burada manevi unsur anlamında hiçbir şey yok. Bu 128 milyar dolar vatandaşın parası. Halkın adına bu hesabı sormak zorundayız. Bunu açıklamak zorundadırlar.”