Cumhur İttifakı canlı yayında kavgaya tutuştu

Kahramanmaraş Elbistan Belediyesi’nin AKP’li ve MHP’li üyeleri canlı yayın esnasında kavgaya tutuştular.

Cumhur İttifakı canlı yayında kavgaya tutuştu

Elbistan Belediyesi’nin Denetim Komisyonu toplantısında komisyonun AKP’li ve MHP’li üyeleri birbirine girdi. Komisyon tarafından hazırlanan raporda, ihalelerde yan teklif veren firmaların imzasının sahte olduğu öne sürülünce gerginlik yaşandı.

Sözcü’deki habere göre raporu yazan MHP’li Fevzi Ergin, Meclis toplantısında rapordaki ifadelerin okunmamasına tepki göstererek, “Elbistan kamuoyunda bu meselenin konuşulmasının önüne geçmek istiyorsunuz. Kanuna aykırı bir iş yapıyorsunuz” dedi. AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Fevzi Bey’i dışarı alalım” deyince kavgaya çıktı, tabak ve bardaklar fırlatıldı. Üyeler birbirinin üzerine yürüyünce Youtube’tan yapılan canlı yayın kesildi.

Kavga sırasında salona dışarıdan bazı kişilerin girdiği ve kavganın büyüdüğü öğrenilirken taraflar savcılığa başvurarak birbirlerinden şikayetçi oldu.

Denetim Komisyonu raporunda, “Farklı firmalardan yapılan araç kiralamalarında aynı araç için farklı ödemeler yapıldığı, bazı alımlarda fiyatın yüksek olduğu yan tekliflerin tamamının şehir dışından alındığı, Kültürhan projesi bakanlık tarafından yapılmasına rağmen proje işlerinin belediye tarafından yaptırıldığı ve maliyetinin ödendiği” gibi iddialar yer aldı.