Çöpe giden 750 milyon doların ardından bu sefer de hırsızlara mesken oldu

Melih Gökçek döneminde belediyenin kasası boşaltılarak yapılan ANKAPARK, açıldıktan kısa süre sonra batarken, şimdi de çürümeye terk edilen tesis hemen her gün hırsızlığa konu oluyor.

Çöpe giden 750 milyon doların ardından bu sefer de hırsızlara mesken oldu

Ankara’nın tam 750 milyon dolarının çöpe atılması sonucu yapılan ANKAPARK, bugünlerde bir yandan çürümeye terk edilmesi, diğer yandan da hırsızlık olaylarıyla gündemde.

Ankara Büyükşehir Belediyesi parktaki son duruma ilişkin bir açıklama yaparken, şu ifadeleri kullandı:

“Göz göre göre çürüyor, 50 bin TL’lik teminatla Belediyemize devri durdurulan 750 milyon dolarlık ANKAPARK’ta hırsızlık vakaları bitmiyor. Her geçen gün kamu zararı milyonlarca lira artan ANKAPARK’ı geri almak için Büyükşehir Belediyemizin başlattığı hukuk mücadelesi sürüyor.

ANKAPARK’ta son 3 ayda 21 hırsızlık girişimi yaşandı. Yine geçtiğimiz hafta Cuma günü hırsızlık amacıyla kabloların istiflendiği görüldü, kablolar tutanakla işletmeciye teslim edildi Buna rağmen dün de aynı şekilde hırsızlık girişimi yaşandı.

Bu girişim ANFA Güvenlik personelimizin dikkati sayesinde belirlenmiş olup, zanlıların kullandığı araçlardan birinin plakası tespit edilerek polise bildirildi. ANFA Güvenlik ekipleri parkın çevresinde güvenlik sayısını 25’ten 40’a, devriye ekip sayısını 3’ten 8’e çıkardı.

ANKAPARK’ın ABB’ye devredilmediği her geçen gün milyonlarca liralık zarar artıyor. ANKAPARK’ın geri alınması için ABB’nin, teminat miktarını mahkemenin belirleyeceği şekilde devralmaya hazır olduğu duruşma, 13 Eylül 2021’de yapılacaktır.”