Çocuğa cinsel istismardan tutuklanan patron, tahliye edildi!

Hakkında 'Çocuğun cinsel istismarı' suçundan 8 yıldan 15 yıla kadar, 'Reşit olmayan kişiyle cinsel ilişki' suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar olmak üzere toplam 20 yıla kadar hapis cezası istenen İrfan P. tahliye edildi.

Çocuğa cinsel istismardan tutuklanan patron, tahliye edildi!

Tekirdağ’da, sevgilisinin kız kardeşi 15 yaşındaki C.N.K.’ya cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan İrfan P. isimli patron ile kızın ablası H.K. ilk duruşmada tahliye edildi.

Davanın ilk duruşmasında sanıklar, yurtdışına çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

İrfan P. iddiaya göre, yaklaşık 1 yıl önce o tarihte Çorlu ilçesinde yaşayan kız arkadaşı H.K.’nın kardeşi C.N.K.’ya cinsel istismarda bulundu.

Uzun bir süre başından geçenleri kimseye anlatamayan C.N.K., geçen aylarda annesine, Çorlu’da yaşadıkları sırada İrfan Pullukçu’nun cinsel istismarına uğradığını, ablası H.K.’nın da kendisini para karşılığı erkeklerle birlikte olmaya zorladığını anlattı. Anne, bunun üzerine şikayetçi oldu.

Didim Cumhuriyet Başsavcılığı, başlatılan soruşturma ile ilgili olay yerinin Tekirdağ olması nedeniyle görevsizlik kararı vererek, Tekirdağ’a devretti. Savcılığın talimatı üzerine gözaltına alınan Pullukçu ile abla H.K. ile birlikte tutuklandı.

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede, Pullukçu hakkında, ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 8 yıldan 15 yıla kadar, ‘Reşit olmayan kişiyle cinsel ilişki’ suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar olmak üzere toplam 20 yıla kadar hapis cezası, Pullukçu ile birlikte tutuklanan C.N.K.’nın ablası H.K. hakkında da ‘fuhşa teşvik ve aracılık etmek’ suçundan 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Tekirdağ 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen ilk duruşmaya İran P. ile H.K., bulundukları cezaevlerinden SEGBİS ile katılırken, avukatları salonda hazır bulundu. Mahkeme başkanı devlet korumasında bulunan mağdur C.N.K.’nın, bulunduğu kentteki mahkeme tarafından alınıp duruşmaya gönderilen ifadesini okudu. İfadede C.N.K., Pullukçu ve ablasından şikayetçi olduğunu belirtti.

TAHLİYESİNİ TALEP ETTİ

Tahliyesini talep eden İrfan P. savunmasında, “H.K. ile arkadaş ortamında tanıştık. Sonra arkadaş ve sevgili olduk. C.N.K. ile bir defa 2020 yılında ablasının yanında karşılaştık. 15 dakika soğuk bir şeyler içtik. Başkaca bir yerde görmedim. H.K. benim arkadaşım ve sevgilimdir. Kardeşi ile hiçbir zaman bir ilişkim olmadı. 67 yaşındayım, hastalıklarım var. 3 aydır suçsuz yere yatıyorum. Tahliyemi talep ediyorum” dedi.

ABLADAN SAVUNMA: KARDEŞİM BENİ KISKANIYOR

Kardeşi C.N.K. ile İrfan P.’nin bir ilişkisi olmadığını ifade eden abla H.K. ise, “Kız kardeşim beni kıskanıyor. Beni kıskandığı için bana iftira attı. İrfan Bey ile önce arkadaş olduk sonra sevgili olduk. Zaman zaman bana işlerimde yardımcı olmak için maddi anlamda destek olurdu. Kız kardeşimle benim yanımda sadece bir defa görüştü. Kardeşimle İrfan Bey bir daha yüz yüze gelmedi” diye konuştu.

Mahkeme, şahitlerin dinlenmesi ve delillerin incelenmesinin ardından verdiği kısa aradan sonra kararı açıkladı. İrfan P. ve H.K., yurtdışı çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla tahliye edildi.