Christian Eriksen'den kötü haber

Danimarka ile Finlandiya arasında oynanan maçın ilk devresinde fenalaşarak yere yığılan ve ardından hastaneye kaldırılan Christian Eriksen'den kötü haber geldi.

Christian Eriksen'den kötü haber

Ünlü futbolcu Christian Eriksen,  EURO 2020 D Grubu’nda oynanan  Danimarka-Finlandiya maçının 45. dakikasında bir anda fenalaşarak yere yığılmıştı.

Kalp krizi geçirdiğinden şüphelenilen 29 yaşındaki oyuncu sağlık ekiplerinin başarılı müdahalesiyle hayata döndürülmüştü.

KÖTÜ HABERİ SPOR KARDİYOLOJİSİ VERDİ

Durumunun stabil olduğu açıklanan ve hastanede olan Eriksen daha sonra takım arkadaşlarını arayarak maça devam etmelerini istemişti.

Danimarkalı yıldız oyuncuyla ilgili kötü haber ise spor kardiyoloji profesörü Sanjay Sharma’dan geldi.

‘İZİN VERMEZ’

İngiliz ulusal haber ajansı PA’ya konuşan Sharma, “Hiçbir tıp doktoru Eriksen’in tekrar futbol oynamasına izin vermeyecek. Açıkçası orada bir şeyler çok ters gitti. Ama onu hayata geri döndürmeyi başardılar. Soru şu; Ne ve neden oldu? Döndüğü ve uyanık olduğu için çok memnunum. Bir daha futbol oynayıp oynamayacağını bilmiyorum. Orada birkaç dakikalığına da olsa öldü, tıp uzmanı onun tekrar ölmesine izin verir mi? Cevap kesinlikle hayır” dedi.