CHP'li Özkoç: Ethem Sancak her şeyi bırakmış kaçıyor

"TSK'nın fabrikasını ele geçiren Ethem Sancak, 29 aydır Altay tankını üretemedi. Şimdi her şeyi bırakmış kaçıyor" diyen CHP'li Özkoç, "Altay Tankı projesinden Katarlı ortakları çıkaralım" ifadelerini kullandı.

CHP'li Özkoç: Ethem Sancak her şeyi bırakmış kaçıyor

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Altay Tankı projesinden Katarlıların çıkarılması çağrısında bulundu.

Yüzde 49,9’u Katar’ın kontrolü altında olan savunma sanayi şirketi BMC’ye talip olan Tosyalı Holding’e Türk hisselerinin çoğunluğunun geçeceği iddia ediliyor.

BMC şirketinin ortaklık yapısındaki söz konusu değişiklik söylentileri sonrası CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’tan Altay Tankı projesinden Katarlıların çıkarılma çağrısı geldi.

Özkoç yaptığı açıklamada, “TSK’nın fabrikasını ele geçiren Ethem Sancak, 29 aydır Altay tankını üretemedi. Şimdi her şeyi bırakmış kaçıyor. Sancak’a siper olan, yalanlarına ortak olan devlet yöneticilerini Allah’a havale ediyorum” dedi.

“KATARLI ORTAKLARI ÇIKARALIM”

Özkoç’un açıklaması şöyle:

“Türk-Katar ortak girişimi BMC şirketinin Türk hisselerinin çoğunluğunun çelik üreticisi Tosyalı Holding’e satışı konuşuluyor. Devletin bütün imkânlarını, teşviklerini kullanarak, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin fabrikasını ele geçiren Ethem Sancak, 29 aydır Altay tankını üretemedi. Şimdi her şeyi bırakmış kaçıyor. Ethem Sancak’a siper olan, onun yalanlarına ortak olan devlet yöneticilerini Allah’a havale ediyorum.

29 aylık süreçte kaybeden ülke ekonomimiz oldu. Önemli operasyonlara imza atan TSK’nın tank ihtiyacı karşılanamadı. BMC’nin ortaklığı Tosyalı Holding’e geçerken devlet yöneticilerine bir uyarıda daha bulunmak istiyorum. Gelin, Altay Tankı projesinden Katarlı ortakları çıkaralım. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Tank Palet fabrikasında yerli ve milli sermayeyle bu tankı kendimiz üretelim”