CHP'den istifa eden Sancar'ın 'şantaj ve tehdit' şikayeti üzerine bir kişi daha gözaltına alındı

Sancar, 'şantaj ve tehdit' şikâyeti üzerine bir kişi daha gözaltına alındı. Böylece gözaltına alınan kişi sayısı 2 oldu.

CHP'den istifa eden Sancar'ın 'şantaj ve tehdit' şikayeti üzerine bir kişi daha gözaltına alındı

CHP’den istifa eden Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’na tehdit edildiğini ve şantaja maruz kaldığını belirterek şikâyetçi oldu. Başsavcılığın başlattığı soruşturma kapsamında Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri bugün bir kişiyi daha gözaltına aldı.

Operasyonda şantaj suçuna karıştıkları iddia edilen belediye çalışanı Fatih S. ile ona yardım eden Sevgi K. gözaltına alındı.

Vekil Sancar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İstanbul – Ataşehir, Bodrum ve Kuşadası’nda imar değişiklikleriyle vurgun yapmak isteyenlere engel olduğum için bana baskı oluşturuldu. Gerekli yerlere şikayetimi yaptım. Her türlü iftiraya cevap vereceğim. Bir linç girişimiyle karşı karşıyayım ve bel altından vurup hedef gösteriyorlar, iftira atıyorlar. Bu ahlaksızca bir şey. Her türlü iftiraya ayrı ayrı cevap vereceğim. Komplo var, bu komployu bozacak olan da benim” demişti.