CHP'de 'İstanbul Modeli' tüm ülke için uygulanacak

CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığının Aydın’ın Kuşadası ilçesinde düzenlediği “Kotalar Bize Dar, Hedefimiz İktidar” toplantısına katılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, burada seçim güvenliğine dair açıklamalarda bulundu. Kaftancıoğlu, seçim için ''İstanbul modelini tüm ülkeye yayacaklarının'' altını çizdi.

CHP'de 'İstanbul Modeli' tüm ülke için uygulanacak

Seçimler yaklaşırken seçim ve sandık güvenliğine dair tartışmalar ve öneriler artıyor. Düzen partileri kendi çalışmalarını arttırmış durumda.  Bir yeni model de CHP’den geldi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde sandık güvenliği için uyguladıkları modeli ülke geneline uygulayacaklarını belirtti. CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığının Aydın’ın Kuşadası ilçesinde düzenlediği “Kotalar Bize Dar, Hedefimiz İktidar” toplantısına katılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, T24’ten Eray Görgülü’ye yaptığı açıklamada şöyle dedi:

İSTANBUL MODELİ

“İstanbul’da CHP’nin aldığı sonucu bir olgu gerçeklik haline dönüştürdük. Biz bunu İstanbul’da başardık, bugüne kadar yürüttüğümüz süreçlerle bunu tüm Türkiye’de başarabileceğimizi biliyoruz. Burada 81 il kadın kolu başkanı, kadın kolları genel başkanı seçim güvenliğinde neler yapılabilir, eksiklerimiz nerede, nasıl bir sistematikle ilerleyebiliriz konuştuk. Bütün illerdeki başkanlarımız, örgütlerimiz ve genel merkezimizde de konuyla ilgili genel başkan yardımcılarımızla birlikte bütüncül bir çalışma yürütüyoruz. Hatta önümüzdeki günlerde beni de çok heyecanlandıran İstanbul Modeli’ni kamuoyuyla paylaşacağız. Erken seçim diyoruz. Hatta kadınlarla birlikte derhal seçim diyoruz.

“SANDIK GÜVENLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ”

Seçim kararı alındığı anda biz o sandığı planlı, programlı sistematik çalışmayla nasıl koruyacağımızı göstereceğiz. Sandık güvenliği, çok önemli bir iş, asla aksatmamamız gereken bir iş ama ondan daha önemlisi seçim gününe kadar seçmen mobilizasyonu dediğimiz, örgütlerimizin çalışması, seçmenlere doğru hedef kitlelere ulaşma ve o kişilerin seçimde oy kullanmasını sağlamak. Onu yaptıktan sonra da seçim günü o sandığa giren oyu ne şekilde girdiyse o şekilde çıkmasını sağlayacak hem teknolojik, hem de örgütsel altyapımız, hem planlamamız ama en önemlisi inancımız ve çalışmamız devam ediyor.”