ÇAYKUR fabrikasında kazan patladı 28 yaşındaki işçi hayatını kaybetti

Hemşin ilçesinde, yaş çay işleme fabrikasının buhar kazanında meydana gelen patlamada işçilerden Sinan Taşkıran yaşamını yitirdi, Ramazan Hacısalihoğlu ise yaralandı.

ÇAYKUR fabrikasında kazan patladı 28 yaşındaki işçi hayatını kaybetti

Rize’nin Hemşin ilçesinde Çaykur’a ait yaş çay işleme fabrikasının buhar kazanında, sabah saatlerinde, henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi.

İşçilerin ihbarıyla fabrikaya gelen sağlık ekibi, işçilerden Sinan Taşkıran’ın (28) hayatını kaybettiğini belirledi. Yaralanan işçi Ramazan Hacısalihoğlu (43) ise ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Patlama sonrası fabrikada teknik ekiplerce inceleme başlatıldı. Hemşin Kaymakamı Sedat Sezik, Hemşin Belediye Başkanı Halim Kazım Bekar ile Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim ve yardımcıları, fabrikaya gelerek yetkililerden bilgi aldı.

‘DİĞER İŞÇİ ARKADAŞIMIZIN YANIKLARI VAR’

Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, “Vardiya değişimine 5 dakika daha vardı. Orada 2 işçi arkadaşımızın olduğu sırada olay oldu. Maalesef 1’ini kaybettik. Diğer işçi arkadaşımızın yanıkları var, hastanede tedavi altında. Arkadaşlar tutanaklarını tutuyorlar, olayın neden meydana geldiği konusunda değerlendirmeler yapılıyor. Yan yana 3 kazan var ve 1’inde bu sıkıntı oldu.” dedi.