Çarpıcı dolar iddiası: Erdoğan'ın başdanışmanlarının alım-satım işlemleri...

CHP İstanbul milletvekili Aykut Erdoğdu, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başdanışmanlarından Cemil Ertem ve Yiğit Bulut'la ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Çarpıcı dolar iddiası: Erdoğan'ın başdanışmanlarının alım-satım işlemleri...

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Merkez Bankası’nın faiz indirim kararı ve sonrasında döviz kurundaki dalgalanmanın artışına dair çok çarpıcı bir iddiada bulundu.

Erdoğdu, döviz krizi sürerken Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut’un yaptığı iddia edilen döviz alım satım işlemlerine dikkat çekerek “Yiğit Bulut’un cep telefonundan yaptığı işlemler şüpheli işlemlerdir” ifadelerini kullandı. “Bulut’un döviz alım satım işlemleri yapıyorsa bu işlemlerin kime veya hangi şirketlerin hesabına ait olduğunun mutlaka incelenmesi gerektiğini” belirten Erdoğdu, aynı şüphelerin bir diğer Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem için de söz konusu olduğunu sözlerine ekledi.

İSMİ BULMAMIZ GEREK

Erdoğdu, açıklamalarının devamında vergi cennetlerinde kurulan off-shore şirketlere dikkat çekerek “Bu şirketlerin gerçek ilişkilerini ortaya çıkarmamız lazım. Yani kurulmuş bir şirketin arkasındaki ismin arkasındaki ismin arkasındaki ismi bulmamız gerekecek” dedi.

“Bu soygunlar azalsın diye söylüyorum: Sakın kendilerinin çok güvenli limanlarda olduğunu düşünmesinler” ifadeleriyle sözlerine devam eden Erdoğdu, “Türkiye Cumhuriyeti devletini ve bu kutsal ulusu kim soymuşsa, en profesyonel mesleki tecrübeyle söylüyorum; bu hakkı geri alacağız” ifadelerini kullandı.