Canlı yayında kızını taciz eden şahıs gözaltına alındı

Emniyetteki işlemlerinin ardından H.Y'nin adliyeye sevk edileceği, 15 yaşındaki kızı İ.Y'nin ise koruma altına alındığı öğrenildi.

Canlı yayında kızını taciz eden şahıs gözaltına alındı

Bir sosyal medya uygulaması üzerinden yapılan canlı yayında kızını taciz eden babanın gözaltına alındığı ve çocuğun da koruma altına alındığını bildirildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Sosyal medyada, kızına uygunsuz söylem ve hareketlerde bulunan kişi ile ilgili görüntülerin ortaya çıkmasının hemen ardından il müdürlüğü ekiplerimiz harekete geçmiştir. Çocuğumuz koruma altına alınmıştır. Bakanlığımız tarafından adli süreç takip edilecektir.” ifadelerine yer verildi.

Sosyal medyada yer alan görüntüler sonrası harekete geçen Bakanlık ve Emniyet Genel Müdürlüğü, görüntülerde yer alan kişinin İzmir’de yaşayan H.Y olduğunu tespit etti. Bunun üzerine İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri H.Y’yi gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından H.Y’nin adliyeye sevk edileceği, 15 yaşındaki kızı İ.Y’nin ise İzmir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındığı öğrenildi. Bakanlığın H.Y hakkında açılacak davaya da müdahil olacağı bildirildi.