Canan Kaftancıoğlu Erdoğan'a 56 bin TL tazminat ödeyecek

CHP'li Cana Kaftancıoğlu AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açtığı davalardan dolayı 56 bin TL tazminat ödeyecek.

Canan Kaftancıoğlu Erdoğan'a 56 bin TL tazminat ödeyecek

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Canan Kaftancıoğlu’na açılan tazminat davasında Büyükçekmece 6. Asliye Hukuk Mahkemesindeki karar duruşmasında mahkeme Canan Kaftancıoğlu’nu toplam 56 bin TL tazminata mahkum etti.

Davaya Erdoğan’ın avukatları Ferah Yıldız ve Ümit Kudbay ile davalı Kaftancıoğlu’nun avukatı Mehmet Süleyman Türker katıldı.

Davacı Erdoğan’ın avukatları, her bir haksız fiil bakımından tazminata hükmedilmesini talep etti.

Davalı Kaftancıoğlu’nun avukatı, müvekkilinin hakaret kastı olmadığından davanın reddini istedi.

Dosyayı karara bağlayan mahkeme, davalı Kaftancıoğlu’ndan 56 bin lira manevi tazminat alınarak davacıya verilmesine hükmetti.

TWİTTER PAYLAŞIMLARI HAKARET SAYILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatları tarafından hazırlanan ve mahkemeye sunulan dava dilekçesinde, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik küçük düşürücü, aşağılayıcı, yüz kızartıcı ifadeler kullanarak, suç isnat ederek, onur, şeref ve haysiyetini zedeleyerek ağır hakaretlerde bulunduğu belirtilmişti.

Müvekkil Erdoğan’a atılan ve yapılan iftira yollu hakaretlerin ve aşağılayıcı ifadelerin büyüklüğü dikkate alınması istenilen dilekçede, Kaftancıoğlu’nun her bir paylaşımı için 50 bin liradan toplam 700 bin liralık manevi tazminata hükmedilmesi talep edilmişti.