Can Ataklı'ya 'darbe iması' soruşturması

"Ne demek seçimle gitmez? O zaman darbe mi olacak? Darbe ihtimalini en en az görenlerdenim."

Can Ataklı'ya 'darbe iması' soruşturması

Gazeteci Can Ataklı’nın “Tayyip Erdoğan’ın seçimle bu ülkenin başından gitmesi bana pek mümkün görünmüyor” sözlerine jet hızıyla soruşturma başlatıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Gazeteci Can Ataklı hakkında “Tayyip Erdoğan’ın seçimle bu ülkenin başından gitmesi bana pek mümkün görünmüyor” sözleri nedeniyle soruşturma başlattı.

AKP’li Sabah gazetesi, Kardeşlik Derneği’nin Gazeteci Can Ataklı hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğunu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın da jet soruşturma başlattığını duyurdu.

Gazeteci Can Ataklı’nın “darbe iması” ile yaftalanan açıklaması şöyleydi:

“Tayyip Erdoğan seçimle gider mi? Bana göre hayır. Tayyip Erdoğan’ın artık seçimle bu ülkenin başından gitmesi bana pek mümkün görünmüyor. Ne demek seçimle gitmez? O zaman darbe mi olacak? Darbe ihtimalini en en az görenlerdenim.

Darbe, hem de bugünün koşullarında darbe yapabilecek kabiliyet yok. Bana göre darbe yapmak çok zor.

Tayyip Erdoğan’ın gitmesi için çok büyük bir halk öfkesinin olması lazım. Büyük bir doğal afet, büyük bir deprem, başka bir doğal felaket… Çok büyük sel, çok büyük yangınlar…

Hani Avustralya’yı yakan yangın vardı ya o kadar büyük yangınlar, deprem, çok büyük can kaybına yol açacak sel felaketi gibi… Ama en korkutucu olan Türkiye’nin bir askeri başarısızlık elde etmesi.”