Çakıcı'dan Bahçeli açıklaması: Ben ve oğlum onun şahsının yolunda ölürüz

Ülkücü mafya lideri Alaattin Çakıcı, MHP ve Devlet Bahçeli'ye bağlılığını tekrarladı. Bahçeli için "Ben ve oğlum onun şahsının yolunda ölürüz" diyen Çakıcı, siyasi cinayetler tartışması için ise "Biraz erkeklik varsa beni öldürürsünüz" dedi.

Çakıcı'dan Bahçeli açıklaması: Ben ve oğlum onun şahsının yolunda ölürüz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “dava arkadaşım” diyerek sahip çıktığı ülkücü mafya lideri Alaattin Çakıcı, sosyal medya hesabından MHP ve Bahçeli’ye bağlılığını tekrar ettiği bir yazılı açıklama yaptı.

Çakıcı, 6 yıl önce cezaevinden Bahçeli’ye hitaben yazdığı ve ağır ifadeler kullandığı mektubun yeniden gündem olması üzerine yaptığı açıklamada “Altı yıl evvel uzun yıllar boyunca cezaevi ortamında bulunmam nedeniyle sayın genel başkanım Devlet Bahçeli ile ilgili ağzımdan çıkan sözlerden dolayı Ankara Sincan Cezaevinde yatarken bu sözler ile ilgili hakim karşısına çıktım. Mahkeme ve kamuoyu önünde sayın genel başkanımdan özür dilerim diye kullandığım ifadem mahkeme kayıtlarında mevcuttur. 2016’dan bu yana kendisiyle ilgili en ufak onur kırıcı bir açıklama yapmamışımdır. Nedense Türkiye üzerinde by-pass yapmak isteyen batı Avrupa, ABD, üst akıl ve hatta Rusların bile en büyük ideali Cumhur ittifakını yıkmak, MHP’ye zarar vermek, sayın devlet başkanını iktidardan edebilmek için uluslararası güç ve odaklar ile Türkiye’deki işbirlikçileri hiç boş durmuyor.” dedi.

Çakıcı “Üç saat evvel 2014-2015’te yazdığım yazıları bugün gündeme getirenlere şunu diyorum. Sayın Devlet Bahçeli benim ağabeyimdir ve savunduğum partinin de lideridir. Bana ihtiyacı yok. Ben ve oğlum onun şahsının yolunda ölürüz.” dediği açıklamasını “Not: Bu ülkede siyasi cinayetlerin olacağını gündeme getiren vatan hainlerine diyorum ki ilk siyasi cinayetiniz ben olayım. Biraz erkeklik varsa beni öldürürsünüz. İlk siyasi cinayetiniz de ben olmuş olurum. Ama sizler mahalleyi karıştıran hatunlar gibi konuşur fakat o ölçüden ileri gidemezsiniz” ifadeleriyle tamamladı.