Bülent Arınç AKP'den ayrılıp Yeniden Refah Partisi'ne mi geçiyor?

Bülent Arınç'ın AKP içinde huzursuzluk yaşadığını belirten Gezici Araştırma şirketi Başkanı Murat Gezici, Arınç'ın Yeniden Refah Partisi'ne geçebileceğini öne sürdü.

Bülent Arınç AKP'den ayrılıp Yeniden Refah Partisi'ne mi geçiyor?

Gezici Araştırma şirketi Başkanı Murat Gezici, KRT TV’de Gürkan Hacır’ın sunduğu ‘Şimdiki Zaman’ programında AKP’li Bülent Arınç’ın partisinden ayrılıp Yeniden Refah Partisi’ne geçebileceğini ileri sürdü.

Murat Gezici, Fatih Erbakan’ın Genel Başkanı olduğu “Yeniden Refah Partisi” üzerinden yaptığı değerlendirmede Bülent Arınç ile ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya attı.

Gezici, Arınç’ın Erbakan’dan bahsederken “Sayın Genel Başkanım” dediğini söyleyerek “AKP’li Arınç, Fatih Erbakan’a Genel Başkanım diyor, bu bir sinyal aslında” dedi.

‘AKP içinde huzursuzluk yaşayan Arınç’ın yeni bir liman arıyor olabileceği’ni söyleyen Gezici’nin sözleri programın bir diğer konuğu olan gazeteci Barış Yarkadaş’ın dikkatini çekti.

Gezici’nin sözleri üzerine Yarkadaş da “Bir dakika, Bülent Arınç Yeniden Refah Partisi’ne geçebilir mi diyorsunuz?” diye sordu.

Yarkadaş’ın sorusuna Gezici “Böyle bir ihtimal var diyorum” cevabını verdi.