Buğra Kavuncu'ya saldıran isim tutuklandı

İyi Parti İstanbul İl Başkanı İsmail Buğra Kavuncu'ya yumruklu saldırı düzenleyen Sinan Oral tutuklandı.

Buğra Kavuncu'ya saldıran isim tutuklandı

İyi Parti İstanbul İl Başkanı İsmail Buğra Kavuncu’ya yumruklu saldırıda bulunan kişi olduğu belirtilen Sinan Oral isimli şahıs çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Oral, Kavuncu’ya, Halk TV’de katıldığı canlı yayın sonrası kanalın önünde yumruk atarak saldırıda bulunmuş, daha sonra da koşarak olay yerinden kaçmıştı.

Bugün ise İstanbul Valiliği, Oral’ın gözaltına alındığını şu açıklama ile duyurmuştu:

”Bakırköy İlçemizde 20.08.2021 Cuma günü (dün) saat 14.00 sıralarında İyi Parti İstanbul İl Başkanı İsmail Buğra Kavuncu’ya yönelik saldırı ve darp olayı meydana gelmişti. İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce başlatılan olayın aydınlatılmasına yönelik çalışmalarda; bir televizyon programına katılan Sayın Kavuncu’nun binadan caddeye çıktığı sırada faili meçhul bir şahsın yumruklu saldırısına uğradığı ve failin olay yerinden yaya olarak firar ettiği anlaşılmıştır. Yapılan çalışmalar neticesinde saldırganın 1990 doğumlu (S.O.) adlı şüpheli şahıs olduğu tespit edilmiş ve bugün saat 05.30’da Silivri ilçemizdeki adresinde yakalanarak gözaltına alınmıştır. Konuyla ilgili başlatılan tahkikat devam etmektedir. Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor ve Sayın İsmail Buğra Kavuncu’ya geçmiş olsun diyoruz.”

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Halk TV‘nin haberine göre göre Sinan Oral, mahkemede verdiği ifadede şöyle konuştu:

‘Kendisinin sosyal medyadan gördüğüm kadarıyla Fetöcü olduğunu düşünerekten, görünce bakıştık. Kendisi bana imalı bakması nedeniyle, kolumu savurdum. Ben milliyetçi biriyim kendisinin paylaşımlarından dolayı sevmiyordum. Kolumu savurduktan sonra taksiye binip kaçtım. Beni kimse yönlendirmedi. Kurgulanmış bir plan değildir. Anlık gelişmiştir.’