Brüksel'de 1 Nisan şakası gerçek oldu: Polis gaz ve tazyikli suyla müdahale etti

Sosyal medyadan Brüksel’de 1 Nisan şakası olarak “La Boum” adında bir müzik festivali düzenleneceği duyuruldu. Olayın şaka olduğunun açıklanmasına rağmen toplanan gençlere polis gaz ve tazyikli suyla müdahalede bulundu.

Brüksel'de 1 Nisan şakası gerçek oldu: Polis gaz ve tazyikli suyla müdahale etti

Sosyal medyada Belçika’nın başkenti Brüksel’de 1 Nisan şakası olarak “La Boum” adında bir müzik festivali düzenleneceği duyuruldu. Sözde organizatörler de festivalin düzenlenmeyeceğini, bunun 1 Nisan şakası olduğunu sosyal medyada paylaştı. Buna karşın parka binlerce genç akın etti. Olay üzerine polis tazyikli su ve gaz kullanarak müdahale etti.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de “1 Nisan şakası” olarak duyurulan müzik festivali için binlerce genç parkta toplanınca polis müdahale ederek gençleri tazyikli su ve gaz kullanarak dağıttı.

Sosyal medya üzerinden birkaç gündür yapılan paylaşımlarda Brüksel’in merkezindeki bir parkta “La Boum” adında bir müzik festivali düzenleneceği duyuruldu. Duyurularda festivalde 8 sahne kurulacağı, onlarca ünlü müzisyen ve DJ’in etkinliğe katılacağı, “sıfır koronavirüs tedbiri” olacağı belirtildi.

Ancak daha sonra bunun 1 Nisan şakası olduğu ortaya çıktı. Sözde organizatörler de festivalin düzenlenmeyeceğini, bunun 1 Nisan şakası olduğunu sosyal medyada paylaştı. Buna karşın parka binlerce genç akın etti.

Brüksel polisi, Covid-19 salgını tedbirleri nedeniyle açık havada da olsa toplu halde bir arada bulunmanın yasak olduğu gerekçesiyle gençleri uyardı.

Gençlerin dağılmaması üzerine polis tazyikli su ve gaz kullanarak müdahale etti. Atlı polislerin de katıldığı müdahaleye tepki gösteren gençler ise polise şişe ve taş atarak karşılık verdi. Polisle gençler arasında çıkan çatışmada çok sayıda kişi yaralandı. Çevrede bulunan birçok polis arabasının da camları kırıldı.