Boşanma aşamasında olduğu kadını 5 kurşunla yaralayan şahıs: Bana kimse ceza veremez, devlet bana ne yapacak?

Çok sayıda suç kaydı olan Samet Mutlu isimli şahıs, boşanma aşamasında olduğu Sabiha Mutlu'yu 5 kuruşunla yaraladı.

Boşanma aşamasında olduğu kadını 5 kurşunla yaralayan şahıs: Bana kimse ceza veremez, devlet bana ne yapacak?

İstanbul’un Şişli ilçesinde Samet Mutlu isimli şahıs kendisinden boşanmak için 1,5 yıl önce dava açan Sabiha Mutlu’yu 5 kuruşunla yaraladı.

Mahkeme kararıyla beş yaşındaki çocuğun velayetinin annesine verilmesinin ardından görüşme izni olan Samet Mutlu’nun, çocuğu annesine teslim etmesi gerekiyordu ama teslim etmedi. Sabiha Mutlu telefonla arayıp kızını sordu. Samet Mutlu, “Sen bu saatte kızımı niye istiyorsun” diyerek kadını darp etti. Daha sonra da silahını çıkartarak ateş etmeye başladı.

Samet Mutlu kaçarken, Sabiha Mutlu hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Çok sayıda suç kaydı olan Samet Mutlu, birkaç saat sonra polis ekipleri tarafından yakalandı. Nöbetçi mahkeme tarafından da tutuklandı.

Hastanedeki tedavisi devam eden Sabiha Mutlu, yaşadığı şiddeti şöyle anlattı:

“Beni kızımın yanında defalarca dövdüğü için boşanma davası açtım. Daha sonra tehdit etmeye başladı. Geçtiğimiz yıl otomobildeyken bana ateş etti, ölümden döndüm. Bu kez de öldürmeye gelmişti. Önce tokat attı, sonra ateş etti. Ben yere düştükten sonra da ateş etmeye devam etti. Bir taraftan ateş edip, bir taraftan da ‘Devlet benim. Bana kimse ceza veremez. Devlet bana ne yapacak? Seni öldürsem iki sene yatar çıkarım. Herkes çıkıyor’ diye bağırıyordu. Öldürülmekten korkuyorum. Kadınlar öldüğü zaman sahip çıkmanızın bir anlamı yok. Ben öldükten sonra 100 yıl ceza alsa ne olacak?”