Bir özür dilenecekse onu da Şükriye Tutkun diler...

Oğur'un sözleri "Fahrettin Altun'un komşusu" Şükriye Tutkun'u da rahatsız etti.

Bir özür dilenecekse onu da Şükriye Tutkun diler...

AKP’ye yakınlığıyla bilinen, “Fahrettin Altun’un komşusu” ve savunucusu Şükriye Tutkun, müzisyen Erkan Oğur’un röportajındaki sözleri nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan özür diledi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın seslendirdiği türküde kopuz çaldığı için eleştirilen Erkan Oğur, kendisine yönelik eleştiriler üzerine bir açıklama yapmış ve “İçimin bir köşesi cız etmişti, ‘benim ne işim var’ diye”, “Halk müziğini seven birisi olduğunu sezdiğim için bu işe eşliği kabul ettim. Sanırım bu benim hatam idi” ifadelerini kullanmıştı.

Oğur’un bu sözleri “Fahrettin Altun’un komşusu” Şükriye Tutkun’u da rahatsız etti.

Erkan Oğur’un “İçim cız ederek yer aldım” demesinin “çok kırıcı” olduğunu iddia eden Tutkun, sosyal medya hesabından İbrahim Kalın’dan özür diledi. Tutkun, “Halk müziğine gönül vermiş bir müzisyen olarak bu davranıştan ötürü İbrahim Kalın’dan ben özür diliyorum” diye yazdı.

Tutkun, Kalın’ın sanatçı kişiliğinden dolayı politik görüşüne bakmaksızın Erkan Oğur ile çalışabilecek kadar “müziksever” olduğunu iddia ederken; “ama müziğin evrensel olduğunu savunan solcu dostlarımız, sırf politik görüşü sebebiyle kendi ülkesinin müzik insanına kıyabiliyor. Müzik hani evrenseldi?” diye ekledi.

Tutkun’un paylaşımları şöyle:

KALIN’DAN YANIT

Tutkun’un bu özrüne İbrahim Kalın da kayıtsız kalamayarak şunları yazdı:

“Şükriye hanım. Mesajınızı şimdi gördüm. Bu inceliğiniz karşısında saygıyla eğiliyorum. Kem söz sahibinindir. Kötüler kendi karanlığında kalmaya mahkûmdur. Siz sağolun, var olun.”

Ve Şükriye Tutkun, Kalın’ı şöyle yanıtladı:

“Sayın @ikalin1 tüm iyiniyetimize rağmen bizi kırmaya, hakaret eckeye devam edecekler, kırk yıllık arkadaşlarımız bile oyuna geliyor yazık ki. Oysa,
Ne Ben Benim
Ne Sen Sensin
Ne Sen Bensin
Hem Ben Benim Hem Sen Sensin Hem Sen Bensin”
demiş Mevlana. Daha neyin peşindeyiz.”