Bir belgeli 'resmi' soygun daha: Halkın parası ile THY'yi uçurdular

Türk Hava Yolları personeli pandemi nedeniyle maddi zorluklar çekerken, Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı'nın arkadaşına aktardığı paralar ise kesilmeden devam etti. Personele 'yok' çekilirken, yerel ölçekli bir medya kuruluşuna yapılan ödemeler dikkat çekti.

Bir belgeli 'resmi' soygun daha: Halkın parası ile THY'yi uçurdular

2020 yılında 5.6 milyar TL zarar açıklayan, personellerinin geliri önemli ölçüde düşen Türkiye Hava Yolları’nın (THY) çok sayıda soru işaretine yol açan yeni bir gider kalemi ortaya çıktı.

Airport Haber’de yer alan habere göre Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın talimatı üzerine, personelin her türlü fedakarlığı yaptığı pandemi döneminde Yeni Giresun isimli bir internet sitesine aylık 200 bin TL, “içerik bedeli” adı altında ödeme yapılıyor.

Haberde, “İçerik Pazarlama bedeli” adı altında yapılan ödemenin faturası da yer aldı:

Bir belgeli 'resmi' soygun daha: Milletin parası ile THY'yi uçurdular

Google aramalarında hiçbir hit trafiğine rastlanmayan, yerel haberler yapan söz konusu internet haber portalının sahibi ise Mustafa Temel Bozbağ olarak biliniyor.

Haberdeki iddiaya göre; THY Spor Kulübü Başkanlığı da Mustafa Temel Bozbağ’a teslim edilirken bu görev karşılığında 40-50 bin TL aralığında bir maaş ödemesi yapılıyor.

Sahibi olduğu siteye “içerik bedeli” olarak yılda 2 milyon 400 bin TL ödeme yapıldığı öne sürülen Bozbağ’ın İlker Aycı’nın üniversiteden arkadaşı olduğu da iddialar arasında yer alıyor.