Berat Albayrak'ın kayıp silahlar ile ilişkisi !

Kayıp' silahlarla ilgili konuşan dönemin AKP İstanbul İl Başkanı Temurci "Eğer silah dağıtılmışsa, dönemin il gençlik kolları başkanımız, bu işi Berat Bey'in haberi olmadan asla yapamaz" dedi.

Berat Albayrak'ın kayıp silahlar ile ilişkisi !

15 Temmuz darbe girişimi sonrasındaki ‘kayıp’ silahlarla ilgili açıklamalar devam ediyor. Gazeteci Uğur Dündar’ın “20 tugayı silahlandırabilecek kadar kayıp silahtan söz ediyoruz. En az 100 bin kayıp silah söz konusu. Şimdi ağır silahlar, kalaşnikoflar dağıtılıyor. Bu ne kadar korkunç bir durum? Bu ülkenin insanlarının birbirini öldürmesi için dağıtılıyor bunlar” derken, dönemin AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de konuya ilişkin soruları yanıtladı.

TELE 1’e açıklamalarda bulunan Temurci, ‘kayıp’ silahlarla ilgili kendisinin bilgisi olmadığını belirterek, savcılara konuyu araştırmaları çağrısı yaptı.

‘BÖYLE BİR ŞEYE ONAY VERECEK MERCİ SOYLU DEĞİLDİR’

“Silah dağıttığınız mı?” sorusuna yanıt veren Temurci, “Böyle bir şeye onay verecek merci, Süleyman Soylu değildir. Kaldı ki Süleyman Soylu’nun icraatlarının de masaya yatırılması gerekir. Eğer Süleyman Soylu bu kadar cesaretle hareket eden biri ise TRT spikeri 00.13’de malum bildiriyi okumuştu. Peki sayın Soylu TRT’ye o bildiriden sonra gitti. Yani cumhurbaşkanımız face time ile CNN’e bağlandıktan sonra gitti. Zihnimdeki soru şudur: Cumhurbaşkanı FaceTime’dan bağlanıp halkı sokağa çağırmasa, Süleyman Soylu TRT’ye gidecek miydi?” diye sordu.

‘KANDIRILDIĞIMI HİSSEDİYORUM, SORULARI YANITLAMAYA HAZIRIM’

Selim Temurci, Sedat Peker’in iddialarına ilişkin ise şu açıklamayı yaptı: “Savcılarımıza sesleniyorum. Suça yönelik bir bulgu varsa savcılar araştırmak zorunda. Şu kalaşnikof meselesi ile ilgili araştırmanızı yapın, bana bir şey soracaksanız buradayım. Çünkü kandırıldığımı hissediyorum.

‘BERAT ALBAYRAK’IN HABERİ OLMADAN ASLA YAPMAZ’

“Bütün Türkiye’yi ayağa (15 Temmuz darbe girişimi) kaldırmıştık. Eğer biz bunları yaparken birileri darbe öncesi darbe sonrası bu milleti birbirine kırdırmak için inanım gözlerim doluyor silah dağıtmışsa bu millete bu alçaklığı bizim ortaya çıkarmamız lazım. Savcılarımıza Allah için yalvarıyorum, görevinizi yerine getirin. Berat Albayrak’a yakın olduğunu düşündüğüm il gençlik kolları başkanımız, bu işi Berat Bey’in haberi olmadan asla yapamaz.”

Sedat Peker, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun devlet envanterine kayıtlı olmayan silahları sivillere ve AKP gençlik kollarından Osman Tomakin’e teslim ettiğini öne sürmüştü. İddialarda adı geçen İçişleri Bakanlığı personeli Ahmet Onay, Sedat Peker’in belirttiği gece belirttiği yerde olduğunu doğrulamış, ancak araçtan çıkmadığı için araca yüklenen kasada ne olduğunu bilmediğini öne sürmüştü.