Belediye başkanı duyurdu: Yabancı uyruklulara 10 kat fazla su faturası ve vergi!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kentte yaşayan yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapılacağını açıklayarak, "Bana 'faşist' diyecekler, umurumda değil" dedi.

Belediye başkanı duyurdu: Yabancı uyruklulara 10 kat fazla su faturası ve vergi!

Bolu Belediye Başkanı CHP’li Tanju Özcan, kentte yaşayan sığınmacılarla “mücadele” için ayrımcı yöntemler uygulamaya başlıyor.

Belediyenin toplantı salonunda açıklamalarda bulundan Bolu Belediye Başkanı Özcan, “Arkadaş, yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. ‘İş yeri ruhsatı vermiyorum’ diyorsun gitmiyorlar. Biz yeni önlemler almaya karar verdik” dedi.

Özcan, bu kapsamda Bolu’da yaşayan yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapacaklarını açıkladı.

Özcan, “yardımı kesmelerine rağmen yabancı uyrukluların Bolu’dan gitmediğini” ifade ederek, “Arkadaş, yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. ‘İş yeri ruhsatı vermiyorum’ diyorsun gitmiyorlar. Biz yeni önlemler almaya karar verdik. Önümüzdeki hafta belediye meclisi var. Yabancı uyruklu kim varsa abonemiz olan, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere bazı ücretlerde 10 kat zam yapacağız. Türk vatandaşıyla yabancı uyruklu vatandaş aynı fiyattan suyu kullanamayacak. 10 kat suya, 10 kat katı atık vergisi ücretine zam yapacağız” ifadelerini kullandı.

“UMRUMDA DEĞİL”

Zammın bütün yabancı uyruklu kişileri kapsayacağını açıklayan Özcan, haftaya gerçekleştirilecek olan belediye meclisi toplantısında bu kararı alacaklarını belirterek, “Bütün yabancı uyruklu kişilere bu zammı yapacağız. Gitsinler dava açsınlar. Ben hukukçuyum. Aldığım kararın gerekçesini de sebebini de söylüyorum. Kimseden bir şey saklamıyorum. Biliyorum ki bu açıklamamdan sonra müfettişler gelecek. Biliyorum ki bu açıklamamdan sonra birileri hakkımda suç duyurusunda bulunacak. Gene çıkıp birileri insan haklarından bahsedecek, bana ‘faşist’ diyecek. Hiç umurumda değil” diye konuştu.

CHP’li Özcan, belediye başkanlığı koltuğunu da Kuran üzerine yemin edip üç kere öperek başlamıştı.